facebook
Yasemin Z.
Ders Saat Ücreti: 100₺ / Saat

Uzmanından Türkçe, Türk Edebiyatı, Osmanlıca Özel Ders

TÜRKÇE, EDEBİYAT, OSMANLICA ÖZEL DERS HAKKINDA

Her öğrenci farklı ve özel olduğundan anlatım, senaryo, örnek ve benzetmeleri de farklı seçmekteyim. Soru-cevap, günlük hayattan örnekler, az konu çok soru ile pekiştirme yapmaktayım.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Yıllardır özel ders vermekteyim, sınıf dersinden çok farklıdır. Sınıfta genele hitap etmek gerekir. Özel derste ise öğrenciye göre şekil almak gerekir. İlk binleri hedefleyen öğrenciye anlatım başka, sadece TYT hazırlığı yapan öğrenciye anlatım başkadır.

KİMLER KATILABİLİR?

İlkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencileri. Açıktan okuyanlar, okumayanlar ama meraklılar. Kısacası dileyen herkes Türkçe, edebiyat ve Osmanlıca özel ders kaydı yapabilir.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Kağıt ve kalem

TÜRKÇE VE OSMANLICA EĞİTİM KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

• Öncelikle öğrencinin ders hakkındaki bilgisi ve seviyesini belirlenir ve konu genel kapsamıyla anlatılır.• Konuda, dikkat edilmesi gereken kısımlar, püf noktaları, önemli notlar öğrenciye ayrıntılı bir şekilde anlatılır.• Daha sonra öğrenciyle beraber, soru çözerken dikkat etmesi gereken şeyleri anlayabilmesi ve soruyu nasıl çözmesi gerektiğini öğrenmesi için soru çözümü yapılır.• 45 dakika konu anlatımı ve 15 dakika soru çözümü ile ders 60 dakikada tamamlanır.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Girecekleri tüm sınavlarda başarılı olacaklar.

KULLANILAN MATERYALLER

Kalem, kağıt, soru bankası

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Öğrencinin uygunluğuna göre bir gün ve saat belirlenebilir.

Öğretmen Hakkında

12 yıldır ilkokul, ortaokul, lise, üniversite düzeyinde özel ders vermekteyim. LGS (TEOG), TYT (YGS), YKS (LGS), KPSS, EKPSS, DGS, ALES, AÖF, PMYO sistemlerine hakimim. Bu sınavlara 12 yıldır yüzlerce öğrenci yetiştirdim. Özel derece sınıflarından okuma yazmada bile problemli sınıflara kadar derslere girdim. Doktora: İstanbul Üniversitesi, Türk Dili Ve Edebiyatı Yüksek Lisans: İstanbul Üniversitesi, Türk Dili Ve Edebiyatı, 2016 Lisans: Uludağ Üniversitesi, Türkçe Öğretmenliği (Onur Derecesiyle Mezun Oldum), 2007 Lise: Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi, 2003