Üsküdar Amerikan Mezunu Boğaziçi Üniversitesi Öğrencisinden ‘İngilizce’ Dersi

Kurs Açıklaması

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Okul hayatım süresince zorlandığım noktalar oldu ve belirli dönemlerde, özellikle de sınavlara hazırlık aşamasında, özel ders desteği aldım. Sizinle uyuşacak bir eğitmenle yapacağınız düzenli çalışmalar, potansiyelinizi ortaya çıkarabilmeniz için güzel bir fırsat, ülkemiz şartlarında ise maalesef biraz da gereklilik. Her öğrencinin odaklanma süresi, konuyu anlama şekli ve takıldığı noktalar farklıdır. Bunları belirleyip yola öyle çıkarsak hem zaman hem de kazanım anlamında beklentilerimizi karşılayabiliriz.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Üniversiteye başlayıncaya dek hep belirli bir disiplinde ve en önemlisi eksiklerimi belirleyip onların üstüne giderek, kendi tekniklerimi oluşturarak ders çalıştım. Bunu sürdürürken yapmak istediğim diğer aktivitelere de her zaman vakit yarattım. Öğrencilere yardımcı olmayı, zorlandıkları noktada onlara rehberlik etmeyi ve ders çalışmanın tek bir yolu olmadığını göstermek istiyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

İlkokul, Ortaokul, Lise öğrencileri ve matematik dersini İngilizce olarak öğrenmek isteyenler derslerimden faydalanabilir.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Derslerime katılmak için bir ön koşul bulunmuyor.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Ders planını ve kapsamını öğrencinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde, onunla konuşarak oluşturuyorum. (Örneğin, sınava hazırlanan bir öğrenciyle yalnızca dili kullanabilme becerisini geliştirmek isteyen bir öğrencinin ders planı aynı olmayacaktır.) (Ders konularına ek olarak motivasyon ve planlama gibi konularda konuşabiliriz.)

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Ders programım öğrencilere İngilizce dilini günlük hayatında korkmadan kullanabilme becerisi, akademik bir donanım, bunun da ötesinde çalışma disiplini ve farkındalık kazandıracaktır.

KULLANILAN MATERYALLER

Kullanacağımız materyalleri belirlerken öğrencinin okulda kullandığı kitapları ve benim daha önce kullanıp memnun kaldığım kaynakları göz önünde bulunduruyorum.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Öğrenciyle konuşularak belirlenecektir.

Eğitmen Hakkında

İsmim İpek. Okul hayatıma 3 senelik bir yurtdışı tecrübesiyle başladıktan sonra Türkiye’ye döndüm. Lise eğitimimi Üsküdar Amerikan Lisesi’nde İngilizce olarak aldım. 2018 mezunuyum. Geçtiğimiz aylarda yapılan YKS sınavında TM puan türünde 1660. oldum ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladım. Hedeflerine ulaşma yolunda desteğe ihtiyacı olan, öğrenmeye istekli bütün öğrencilerle henüz çok taze olan deneyimlerimi paylaşmak için sabırsızlanıyorum.