facebook
Gaye Deniz Y.
Ders Saat Ücreti: 100₺ / Saat

Üniversite Hazırlığı İçin Online Matematik Özel Ders

ONLINE MATEMATİK ÖZEL DERS HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Günümüz şartlarında teknolojinin de gelişmesiyle birlikte öğrencilerin ilgisi farklı yönlere daha çabuk dağılabiliyor. Bu dağılım da maalesef ki dersleri üzerine olmuyor genellikle. Bu sebeple eksik öğrenme veya kavram yanılgıları yaşayabiliyorlar ve özel bir eğitime ihtiyaç duyabiliyorlar. Online matematik dersi öğrencilerin ilgisini dağıtabilecek etkenler minimuma indirilebildiği için kalıcı bir öğrenme sağlanabiliyor, aynı zamanda eksik öğrendikleri kısımlar tamamlanabiliyor.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Son zamanlarda matematik ve geometri öğrenimi için seviyeyi en düşük noktada tutan ve aynı tarz soruları tekrarlayan bir kaynak furyası mevcut. Bu öğretmenlere kolay geldiğinden ve öğretmenler minimum uğraştığından öğrencileri bu kaynaklara yönlendirebiliyorlar. Ancak bu öğrenciye yarar sağlayan bir yöntem değil. Biz öğrencilerimizle konuları temelden alarak kademe kademe seviyeyi artırıyoruz ve böyle kaynaklara yöneliyoruz. Aynı zamanda matematik dersi öğrencilerin genellikle hocalarını sevmemeye başlayarak sevmedikleri bir ders. Düzenli çalışma gerektirdiği için kendinden somurtkan olan bu dersi online matematik özel ders ile gülümseyerek sevimli gösterebildiğime inanıyorum. Öğrencilerin olumsuz tutumunu sakin tavırlarla, pozitif yaklaşımlarla zaman zaman bir abla sıcaklığı göstererek değiştirebileceğime inanıyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

Her seviyede lise takviye ve üniversiteye hazırlık grupları online matematik dersi alabilir.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Dersimize başlamadan önce öğrencinin muhakkak kalem, defter, silgi gibi ihtiyaçları yanında bulundurması gerekli zaman kaybetmememiz açısından. Devam eden derslerimiz için bir kaynak kitap belirlemişsek bu kitabın öğrencinin yanında bulunması gerekir.

ONLINE MATEMATİK DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Öğrenci ile birlikte ‘Neden bu derse ihtiyaç duydum?’ sorusuna yanıt bulmaya çalışarak derslerimize başlıyoruz. Bu tek başıma ilerleyeceğim bir yol olmadığı için süreci öğrenci ile belirlemek daha doğru. Ara sınıflar da karşılaştığımız cevaplar genellikle sınıf geçmek için, anlamadığım kısımları anlamak için, öğrendiklerimi unutmamak için şeklinde oluyor. Bu durumda online matematik özel ders kapsamında öğrenci seviyesine uygun olarak (seviye belirlemek için ufak bir test yapabiliyoruz ilk dersimiz içinde) haftalık ders saatini belirliyoruz. Üniversite hazırlık için izlediğimiz program daha farklı. Öğrencilerin gereksinimleri değişebiliyor. Örneğin zorlandıkları belirli konular için, sadece yapamadıkları soruları çözmek için, meslek lisesi öğrencileri sadece tyt için ders almak isteyebiliyor. Bu istekler doğrultusunda haftalık çalışma sürelerini öğrenci ve ailesi ile birlikte belirliyoruz. Online matematik ders planımız çalıştığımız konuya göre değişiklik gösterebilir çünkü bazı konularımız yoğunluğu sebebiyle birkaç hafta sürebilir. Ancak genel olarak bir buçuk saatlik bir ders için şu şekilde bir yol haritamız oluyor: ‘İlk 10 dakika önceki konularla ilgili genel bilgilerin gözden geçirilmesi ve hedefteki kazanımlarla ilgili ön bilgilerin öğrenciye aktarılması, sonraki 25 dakika kazanımla ilgili tanım, teorem vb. bilgilerin öğrenci ile paylaşılması, sonraki 10 dakika öğrencini verilen bilgilerle ilgili anlamadığı noktaların tekrar üzerinde durulması, 30 dakika kazanımla ilgili soru çözümlerinin yapılması, son 15 dakika kazanımla ilgili genel tekrar yapılması ve ödevlerin belirlenmesi’

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Online matematik özel ders programını tamamladığımızda öncelikle öğrencimizin matematiğe karşı tutumu olumlu bir hal alıyor, daha az ürkmeye başlıyor ve matematiği başaracağına olan inancı artıyor. Aynı zamanda öğrencilerimin de çabası ile birlikte hedefteki kazanımlarımıza da ulaşmış oluyoruz.

KULLANILAN MATERYALLER

Ders notları ve sorular içeren online materyaller.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Hafta içi 16:30-22:00 arası, hafta sonu 13:00-22:00 arası.

Öğretmen Hakkında

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Matematik bölümünü kazandım ve bir sene hazırlık ile beraber 2010 senesinde mezun oldum. 2010-2011 eğitim öğretim yılı çerçevesinde Seviye Dergisi Dershanesinde ve özel bir etüt merkezinde bir sene matematik öğretmeni olarak görev yaptım. Takip eden dört sene boyunca bir devlet kurumunda çalıştıktan sonra 2015 senesinde matematik öğretmeni olarak Çankırı-Eldivan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine atandım. İki sene bahsi geçen okulda görev yaptıktan sonra bir sene Çankırı-Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesinde(proje okulu) görev yaptım Şu anda Esenyurt İhsan Nakipoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yapmaktayım. 2008 yılından bu yana düzenli olarak özellikle lise ara sınıflara ve üniversiteye hazırlık gruplarına özel ders imkanı sağlamaktayım.