facebook
Uğur C.
Ders Saat Ücreti: 120₺ / Saat

Türkiye Üçüncüsü Hacettepeli Öğretmen ile Online Matematik Dersleri

ONLINE MATEMATİK DERSLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Öğrencinin anlamadığı kısımlara odaklanıp, kolaylıkla anladığı bölümleri hızlı geçebilmesi adına özel ders gereklidir. Ben derslerimde öğrencinin anlamadığı kısımları not alıp, bir sonraki derste buna yönelik ekstra çalıştırmalar yaptırıyorum.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Daha sade bir dil kullanıyorum. Öğrencinin gözünden bakmak adına kendimi onun yerine koyup daha basit kelimeler seçiyorum. Çeşitli sınavlarda Türkiye derecelerim olduğu için ÖSYM vb. kurum sınavlarına nasıl hazırlanılması gerektiği konusunda yardımcı oluyorum. Öğrencilerin aklında kalması için günlük hayattan örnekler veriyorum ve hafıza geliştirici yöntemler kullanıyorum. Dersleri kendi notlarım üzerinden anlatıyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

ÖSYM sınavlarına (TYT-YKS, KPSS, ALES, DGS) hazırlanan öğrenciler ve ara sınıf öğrencileri için hazırlanmış online matematik ders programlarım mevcut.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Online matematik dersleri için herhangi bir ön gereksinim bulunmamakta. Temeli olmayan öğrenciler için temel dersleri vermekteyim.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

• İlk ders: Seviye belirleme, gerekiyorsa temel alma paketi uygulama • Gerekli ise temel paketi. Dört işlem, sayma kuralları gibi temel basit bilgileri verme. • Öğrencinin sınıfına ve hazırlandığı sınava göre konulara başlama • Bilgisayar üzerinden hazırlanmış kendi notumu öğrenci ile paylaşma • 15 dk soru çözümü • Son 15 dk kısa tekrar ve formül tekrarı

ONLINE MATEMATİK DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

• Öncelikle öğrenci nasıl çalışması, sorulara nasıl yaklaşması hakkında bilgi sahibi olacaktır. • Zorlandığı soruların üstüne gidip daha rahat görmeye başlayacaktır.

KULLANILAN MATERYALLER

• Kendi ders notlarım ve çeşitli kaynaklardan derlenen sorular. Online matematik dersleri kapsamında kendi notlarımı öğrenci ile paylaşıyorum.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

• Öğrencinin ve benim boş zamanlarımıza göre ayarlanabilir.

Öğretmen Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünü 2012 yılında erken mezuniyet ile bitirdim. 2012 yılı Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda P3 puan türünde Türkiye 3. oldum. Matematik branşında Türkiye 1. oldum. Şu anda Adana Çukurova Üniversitesi'nde Matematik Yüksek Lisans eğitimi ve Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans eğitimine devam etmekteyim. Aynı zamanda DHMİ'de hava trafik kontrolörlüğü eğitimini başarıyla tamamladım. Şu anda hem hava trafik kontrolörü olarak çalışmakta hem de özel ders vermekteyim. Yaklaşık 8 yıllık birebir özel ders tecrübem var.