facebook
Şule Berrin G.
Ders Saat Ücreti: 80₺ / Saat

TYT/AYT Türkçe-Edebiyat - Türkiye 136.sı Boğaziçiliden Özel Ders

BOĞAZİÇİLİDEN ÖZEL DERS HAKKINDA

Ben hem yaşlarımızın yakın olması nedeniyle, hem de sınav sisteminin içinden yeni çıkmış biri olduğumdan öğrencilerimle gerçekten kaliteli bir iletişim kurabildiğimi ve onlara sınav konusunda yardımcı olabildiğimi düşünüyorum. Özel Türkçe-Edebiyat dersi kapsamında Edebiyat'ta Tanzimat'tan başlayıp Cumhuriyet'i bitirdikten sonra başa dönüp şiir bilgisi ve Halk-Divan edebiyatlarını bitirdiğim bir yol izlemekteyim, kendim de böyle çalışmıştım ve aynı örüntüyle devam ettiğim öğrencilerim de çok faydasını gördü diyebilirim. Halihazırda Edebiyat anlattığım bir mezun öğrencim başlarda yaptığı 9/24 netten 21/24'e kadar çıktı. Dolayısıyla hem Edebiyat bilgime, hem de eğitmen olarak verdiğim çabaya güveniyorum.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Sanırım beni farklı kılan şey öğrencilerimle aramdaki ilişki. Biraz tez canlı ve aşırı planlı bir insan olduğumdan öğrencilerimin de bu hızı yakalamak için verdikleri çaba onlara bir şeyler katıyor. Üniversite hazırlık serüveninin ne kadar zor ve yorucu olabildiğini biliyorum, onlara en azından bu zorluklara değsin diye işlerine yarayacak zorluklar çıkarmayı tercih ediyorum diyebilirim. Sıkı sıkıya çalışarak yetiştirdikleri ödevler, bol bol renkli kalem kullanarak hazırladığımız zihin haritaları gibi onlara fayda sağlayacak şeylerle çalışmalarını sağlıyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

Edebiyata ilgisi olan herkes, özellikle üniversite sınavlarına hazırlanan TM-Sözel öğrenciler Boğaziçiliden özel ders alabilirler.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Edebiyat öğrenmeye gerçekten istekli olmak, planlı ve zorlu bir çalışma sistemine ayak uydurabilmek ve bol renkli kalem!

ÖZEL TÜRKÇE-EDEBİYAT DERSİ KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Tanışma Ders Saatlerinin- Öğrencinin çalışabileceği, ödev yapabileceği saatlerin belirlenmesi Tanzimat Edebiyatı Serveti Fünun-Fecri Ati-Milli Edebiyat-Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı konularının detaylıca bitmesinden sonraki hafta genel tekrar Şiir Bilgisi- İslamiyetten Önceki Türk Edebiyatı- Halk ve Divan Edebiyatı Önemli Eser Yazar Bilgileri Şair ve Yazarların önemli noktaları ve takma isimleri Türkçe önemli bilgiler Denemeler

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Türk Edebiyatına dair tüm genel bilgiler ve önemli noktalar sunulmuş olacağından, öğrencinin çalışmasına da bağlı olarak AYT Edebiyat testinde çıkan 24 sorudan 20 civarı net yapabilecek seviyeye gelmiş olacaktır.

KULLANILAN MATERYALLER

Renkli kalemler, kendi hazırladığım PDF'ler ve önemli bilgiler defterim.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Salı günleri saat 16 sonrası, Çarşamba günleri 10-14 ve 17 sonrası, Perşembe günleri 14 sonrası, Cuma günleri tüm gün ve hafta sonları 16-20 arası

Öğretmen Hakkında

Merhaba, Ben Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler 2. sınıf öğrencisi Şule Berrin. Üniversite sınavına iki kez girdim (ikinicisine ilk 100'e girebilmek için) ve ikisinde de Edebiyat'ta tüm soruları doğru cevapladım. Geçtiğimiz üç yılda birçok üniversite ve lise hazırlık öğrencisine çeşitli branşlardan dersler verdim ve hepsinden olumlu geri dönütler aldım. Şu anda bir yandan okuluma devam ederken bir yandan da 8 öğrencime Edebiyat, Matematik ve İngilizce öğretmeye devam etmekteyim. Kendime en çok güvendiğim ve aynı zamanda en sevdiğim branş olmasından dolayı burada da Edebiyat öğretmek istiyorum. Teşekkürler