TÜRKÇE - Lise Sınavlarına Hazırlık için Türkçe Dersleri

Kurs Açıklaması

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Kalabalık sınıflarda öğrenim gören çocukların çoğu sınıfta ya keşfedilemiyor ya da sınıfa yetişmekte zorlanıyor. Oysa özel öğretimde öğretmen ile öğrenci arasında birebir ilişki olduğu için öğrencinin isteği, ihtiyaçları öğretmen tarafından daha rahat saptanarak öğrenci daha iyi yönlendirilebilir. Kurslarda verilen eğitim de yine okuldaki sınıf ortamına benzemektedir, bunun yerine birebir eğitimin çok daha faydalı olduğu kanısındayım.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Ben her çocuğun bir konuyu anlama şeklinin farklı olduğuna inanıyorum. Bana göre bir öğrencinin herhangi bir konuyu anlamaması diye bir şey yok. Önemli olan her çocuk için farklı olan o yöntemi bulabilmek. Ben de öğrencilerle birebir iletişimde aynı dili konuşabilmenin yollarını arıyor ve konuyu anlayabilmesini sağlıyorum. Ayrıca öğrencinin o dersi anlayabilmesi için önce o derse istekli olması, dersi ve öğretmenini sevmesi gerek. Ben işe sevgiyle başlıyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

Lise giriş sınavlarına hazırlanan 8. sınıf öğrencileri ya da ortaokula giden tüm öğrenciler.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

İlk ders için herhangi bir ön gereksinim bulunmamaktadır. Ancak sonraki derslerde temin etmesi gereken soru bankalarını bulundurması gerekmektedir.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

  • Öncelikle öğrencinin ders hakkındaki bilgisi ve seviyesini belirlenir ve konu genel kapsamıyla anlatılır.
  • Konuda, dikkat edilmesi gereken kısımlar, püf noktaları, önemli notlar öğrenciye ayrıntılı bir şekilde anlatılır.
  • Daha sonra öğrenciyle beraber, soru çözerken dikkat etmesi gereken şeyleri anlayabilmesi ve soruyu nasıl çözmesi gerektiğini öğrenmesi için soru çözümü yapılır.
  • Kısacası 45 dakika konu anlatımı ve 25 dakika soru çözümü ile ders 70 dakikada tamamlanır.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Okuldaki ders notlarında yükselme olacaktır. Ayrıca bundan sonra gireceği tüm sınavlarda karşısına çıkacak olan Türkçe dersinin temeli sağlamlaşacaktır.

KULLANILAN MATERYALLER

Öğrenciyle beraber derste ve sonrasında ödev olarak çözmesi için soru bankaları.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Öğrencinin uygunluğuna göre bir gün ve saat belirlenebilir. 

Eğitmen Hakkında

26 yaşındayım. 2015 yılında Gazi Üniversitesi, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldum. Yine aynı yıl, bu bölümde yüksek lisans eğitimine başladım. 2014 yılında Mevlana Değişim Programı ile Kazakistan'a gittim ve bir dönem orada öğrenim gördüm. Pedagojik formasyonumu yine Gazi Üniversitesinden aldım. Birkaç yıldır ortaokul öğrencilerine birebir ders vermekteyim. Bir öğrencinin bir dersi sevebilmesi için önce o öğretmeni sevebilmesi gerektiğine inanıyorum.