facebook
Ceren Ü.
Ders Saat Ücreti: 150₺ / Saat

Tecrübeli Öğretmenden Matematik Özel Ders

MATEMATİK ÖZEL DERS HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Birebir eğitimde öğrenciyi tanıyarak kişiye yönelik bir yol haritası çizildiği için, özel eğitimin en verimli öğrenme yöntemi olduğunu düşünmekteyim.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öğrencinin bireysel ihtiyaçlarını ve seviyesini göz önünde bulundurarak, yılların verdiği tecrübeyle hedefe yönelik çalıştığım için fark yaratabildiğimi düşünüyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

Üniversite ve lise sınavlarına hazırlananlar ve okul derslerine yardımcı olması için ders almak isteyenler online matematik özel ders için kayıt yapabilirler.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Derslere katılmak için herhangi bir ön gereksinim bulunmamaktadır.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

  1. İlk derste öğrenciyi tanımak hedef oluşturmak veya varsa hedefi öğrenmek.
  2. Öğrencinin seviyesini belirleme çalışmaları.
  3. Öğrencinin seviyesini ve beklentisini öğrendikten sonra derste daha çok konu anlatımı veya soru çözmek.
  4. Derste sadece kendi katkılarımla değil öğrenciyle interaktif bir ders yapmak ve öğrencinin konuyu kavramasına yönelik soru çözümleri.
  5. Yapılamayan soru çözümleri.
  6. Kapanışı öğrenciye bir sonraki dersi yapana kadar yapması gerekenleri bildirmek ve program hazırlamak.

 

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Matematik özel ders ile öğrenci eksik olduğu konularda kendini geliştirecek ve ilerleme kaydedecektir. Sınava yönelik çalışmalarda sonuçları en kısa sürede görebileceklerinden kuşkum yok.

KULLANILAN MATERYALLER

Öğrencinin ihtiyaçlarına göre dersten önce konuşularak kararlaştırılacaktır.

ONLINE MATEMATİK DERSLERİ İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Cuma, Cumartesi ve hafta içi saat 18.00’dan sonrası dersler için uygundur.

Öğretmen Hakkında

1986 İstanbul doğumluyum. Liseyi Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinde bitirdim. Sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makine Mühendisliğini bitirdim. Yüksek Lisansımı İstanbul Teknik Üniversitesinde aynı bölümde tamamladım. Şu anda doktora çalışmalarım devam etmektedir.10 seneden beri özel ders veriyorum.5 sene özel bir üniversitede araştırma görevliliği yaptım. Çok iyi derecede İngilizce biliyorum. Şu anda sadece özel ders veriyorum. Derslerimi öğrencilerin durumuna göre birebir ayarlıyorum. Derslerimde hedefe ulaştırmak amacıyla konu anlatımı+ soru çözümü+ yapılamayan soruların çözümü şeklinde ilerliyorum. Ayrıca haftalık ve aylık hedefler koyuyorum, bu hedeflere ulaşmak için izlenilecek yolu karşılıklı konuşarak belirliyoruz. Derslerimde kullandığım kaynaklarım var. 0’dan başlayan öğrenciler için ayrı, orta düzey öğrenciler için ayrı üst düzey öğrenciler için ayrı olmak üzere çeşitli kaynaklardan bol soru çözerek gidiyorum.