facebook
Utku D.
Ders Saat Ücreti: 80₺ / Saat

MATEMATİK - Severek ve Anlamlandırarak Matematik Öğrenmek Mümkün

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Temel matematik, ortaöğretim ve lise matematiğinin yanında ÖSYM sınavlarının müfredatları ile ilerlerim. Öncelikle kişinin matematik bilgisini ölçer başlayacağım noktayı belirlerim. Eğer talep edilen özel bir konu varsa konu örnek sorular ile anlatılır. Öğrencinin konuyla ilgili soruların benzerini çözebilmesi sağlanır ve öğrenimi takip edilir. Ek sorular ve denemeler yapılarak öğrenilen konunun pekişmesi sağlanır. Madde halinde özetleyecek olursam,
  1. Ölçüm
  2. Rehber Soru
  3. Gözlemli Ön-sınama
  4. Ek Sorular ve Denemeler
  5. Genel Tekrar

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Kitlesel eğitim belirli öğrencileri ön plana çıkartır ancak bana göre her beyin özel eğitimi hak eder. İmkan verildiği takdirde her öğrencinin doğru eğitimle başarıya ulaşacağına inanıyorum.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öncelikle çalışma yapacağım öğrencinin kişiliğini, alanıma olan yaklaşımını ve ilgisini tanımaya çalışırım. Eğer öğrencide ilgi eksikliği olduğu sonucuna varırsam ilk amacım ilgisini toplayabilmesine dair çalışmalar gerçekleştirmek olur. Bu hususta da matematik hakkında hikayeler anlatır ve matematiğin tarihi konusunda bilgiler verir, branşım hakkında yanlış bilinenleri düzeltirim. Matematiği öcü olarak bakılan bir konu olmaktan çıkartırım. Öğrenci merkezli etkin eğitime inandığım için öğrencinin bilgisini ölçecek sorular sorar, anlatım yeteneğini kullanmasını gerektirecek düşünce modelleri üzerine yorumlar isterim.Öğrencimin dersime ilgi göstermesi için onunla duygusal ve düşünsel güven birliğini sağlamamız gerekir. Çünkü sadece dersimi öğrenmek değil, dersime sevgi duymasını amaçlıyorum. Bu yüzden ders anlatımımı olabildiğince günlük dil ve becerilerine dayandırmaya ve bunu sürekli yenilemeye gayret ederim.

KİMLER KATILABİLİR?

Ortaöğretim ve lise öğrencileri. KPSS, DGS, ALES sınavlarına hazırlananlar ve konuya ilgi duyan her yaştan herkes katılabilir. İşaret dili eğitimi almaktayım; eğitimim tamamlandığında duyma engelliler için de ders anlatabilir noktaya ulaşmış olacağım.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

İstekli, kararlı olmak derslerimizin performansını ve hızını artıracaktır.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Analitik düşünce tarzı, düşünsel takip kabiliyeti, varsayımsal çözüm becerisi kazanılmaktadır.

KULLANILAN MATERYALLER

A4 kağıt ve gerektiğinde renkli kalemler. Derslerimde yıllar boyunca topladığım özel soru setlerinden ve ders notlarından oluşan online materyalleri kullanmaktayım.

Öğretmen Hakkında

Liseyi Özel Ar-El Fen Lisesi'nde tam burslu olarak okudum. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nde okurken de ve bitirdikten sonra da devam etmekte olduğum öğretmenlik kariyerime başladım. Ortaöğretim, lise ve ÖSYM'nin matematik ihtiyacı olan birçok sınav müfredatında çalıştım. Etkin Eğitim Kurumları, Murat Eğitim Kurumları (KPSS, DGS, ALES), Final Okulları & Dersaneleri ve son olarak da Birey Eğitim Kurumlarında görev yaptım. Belirttiğim kurumlardaki eğitmenlik çalışmalarım boyunca özel derslerim yoğun şekilde devam etti ve halen de ediyor. Yaşamımda her zaman doğa bilimlerini anlamaya ve hayatı bu bilimler ile açıklamaya çalıştım. Dogmatikliğe yer vermeyip, matematiğin açıklayıcılığı ve doğasıyla yaşamımı şekillendirdim. Kararlarımı bilim, sanat ve felsefe doğrultusunda almaya çalışıyorum. Bir insanın eğitim hayatında alacağı kararların da bu etkenlerin ışığında gerçekleşmesi gerektiğine inanıyorum. Bilgimin ve algımın her zaman canlılığa ve özgürlüğe hizmet etmesini sağlamaya çalışıyorum.