facebook
Çağlar B.
Ders Saat Ücreti: 100₺ / Saat

SATRANÇ - Profesyonel Turnuva Oyuncusundan

KAPSAM VE KAZANIMLAR

Satranç öğrenen bireyin hafızası güçlenecek, bir konuya odaklanması giderek kolaylaşacak,analitik ve çok yönlü bakış açısı kazanacaktır. Hafızanın gelişmesine  ve konsantrasyongelişimine paralel olarak, öğrencinin diğer derslerindeki başarısı da artacaktır. Bu etkilerikendim de tecrübe etmiş bulunmaktayım.İlk etapta temel satranç bilgisi verilecektir. Daha sonra ise taktik ve stratejik öğeleri içerençalışmalar yapılacaktır.  Bir yandan da açılış bilgisi öğretilecektir. Satrançta, her oyuncununbir tarzı, tercih ettiği bir oyun stili olabilmektedir. Bu nedenle, temel satranç bilgisininverilmesinin ardından, eğilimine uygun olarak öğrencinin tarzına uygun olarak açılıştercihlerinde yol gösterici rolü üstlenilecektir. Her dersin sonunda ise hafıza geliştiriciçalışmalar yapılacaktır.

KİMLER KATILABİLİR?

Dersler 10 yaş ve üzeri, satrancı yeni öğrenen, başlangıç seviyesinde bilen ve geliştirmekisteyen öğrenciler için planlanmıştır.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Herhangi bir ön gereksinim bulunmamaktadır.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Ders için tercih ettiğim günler haftasonlarıdır ancak, öğrencinin tercihine göre esnekolabilirim.

Öğretmen Hakkında

ÖZGEÇMİŞİM Merhaba, ben Çağlar. Marmara Üniversitesi, Aktüerya Bölümü mezunu olup, sigorta sektöründe aktüeryal danışmanlık yapıyorum. Uzun yıllardır profesyonel olarak satranç oynamaktayım ve bu birikimimi paylaşmak istiyorum. Satranç eğitimi, profesyonel olarak üzerine düşülmesi gereken, bu tecrübeyi turnuvalara katılıp elde etmiş, bizzat kendisi de satranç oyuncusu olan bir kişi tarafından verilmesi gereken bir eğitimdir.