facebook
Faysal D.
Ders Saat Ücreti: 90₺ / Saat

Paragrafta Hız’ın yazarından özel ders almak istemez miydiniz?

ONLINE PARAGRAFTA HIZ KURSU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Günümüzün eğitim ve öğretim anlayışında bireysel farklılıklardan yola çıkılarak her öğrencinin aynı yöntem ve teknikle öğrenemeyeceği ilkesi kabul görmüştür. Bunun böyle olduğu bilinmesine rağmen maalesef bütün okullarımızda en az sınıf mevcudu 30 kişi civarıdır. Hem sınıfların kalabalık oluşu hem de bireysel farklılıkların görmezden gelinmesi üzülerek belirtelim ki tam, kalıcı ve anlamlı öğrenmenin gerçekleşmesini engellemektedir. Sonuç olarak öğrenme gerçekleşemeyince farklı ve özel özel öğrenciler için bireysel destek bir ihtiyaç olmaktadır. Özellikle kişi sayısının çok ve seçilecek kişinin az olduğu sınavlarda başarı bireysel destek alan öğrencilerde başarı skalasını yukarıya çekmektedir.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ama ben daha farklı metot ve teknik uygulamaktan çok, kalıcı öğrenmeye götüren her yol mubahtır düşüncesiyle derslerimi anlatırım. Yeri gelince günde 300 soru çözdürmeden öğrenciyi göndermem yeri gelir dersleri doğal ortamda öğrenciyle tur atarken anlatırım. Örneğin betimlemeyi ve sıfatları/zarfları anlatırken genellikle öğrenciyi dış ortama alırım ve orada anlatırım. Eğer öğrenci ALES, DGS, TYT vb. sınavlara giriyorsa önce biraz ön bilgi, sonra konuyla ilgili çıkmış sınav sorusu aralıksız çözerim. ÖSYM sorusunun dışında soru önermem çünkü bize sınavı kim uyguluyorsa onun soru tiplerini çok iyi analiz etmeliyiz. Çok yanlışı olan öğrencide şu algıyı oluştururum: Her yanlıştan bir doğru cevap öğreniriz. Hatadan korkma, hata yapa yapa doğruya ulaşırız.

KİMLER KATILABİLİR?

Eğitimlerimiz genellikle 40+40+40 dakikalık periyotlarla 120 dakikalık seanslarla yapılmaktadır.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Dersime katılması için öğrenmeye hazır bireyler olmaları gerekir. Anne baba zoruyla ders alanlara ders vermiyorum. Hazırbulunuşluk seviyesi düşük öğrenci varsa öğrencinin neden öğrenmesi gerektiğine ilişkin bir motivasyon oluşturduktan sonra derslere başlarız.

KURS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

1. Sözcükte anlam (3 saat)2. Cümlede Anlam ve Yorumlama Teknikleri (8 saat)3. Anlatım Biçimleri (3 saat)4. Düşünceyi Geliştirme Yolları(3 saat)5. Paragrafın Yapısal Özellikleri ( 3 Saat)6. Paragrafta İçerik ( 8 saat)7. Temel Dilbilgisi ( 20 saat)8. Paragraf Soru Tipleri ve Çözüm Teknikleri (5 saat)9. Komple Edebiyat ( 20 saat)

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Derse ilişkin eğitim bittiğinde (ve öğrenci de verilen görevleri yapmışsa) öğrenci gireceği sınava %90 hazır hale gelmiştir.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Akşam saatleri daha uygundur.

Öğretmen Hakkında

1990 yılında MSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Türkoloji Bölümünü kazandım. 1994 yılında aynı okuldan mezun oldum. Mezuniyetle birlikte sınavlara hazırlık amacıyla Etiler, Ortaköy, Bebek, Tarabya, Beşiktaş semtlerinde kitlesel ve bireysel edebiyat ve Türkçe dersleri vermeye başladım. Ertesi yıl o dönemin popüler dershanesi olan Erol Altaca ve Özel Mavi Haliç Kolejinde Türkçe ve edebiyat dersi öğretmeni olarak görev aldım. Bu görevi tam iki yıl yaptıktan sonra daha iyi bir kariyer için 2000 yılında VEM Dershanesinde çalışmaya başladım. Bu kurumda da iki yıl çalıştıktan sonra Kültür Dershanesinde Şube Bölüm Başkanı olarak Pendik Şubesinde geçtim. Kültür Dershanesinde iki yıl çalıştıktan sonra sosyal ve ekonomik gerekçelere bağlı olarak Final Eğitim Kurumlarında Maltepe Şubesinde Türkçe zümre başkanı olarak görev aldım. Bu görevi 2009 yılına kadar sürdürdükten sonra KPPS, ALES, DGS sınavlarına hazırlamada uzman bir kurum olan Yargı Akademiye geçtim. Öğretmen olarak başladığım Yargı Akademi kurumunu 2013 yılında bir matematikçi arkadaşımla birlikte devralarak öğretmen – yönetici olarak 2016 yılına kadar sürdürdüm. Sağlık, sosyal ve ekonomik gerekçelere bağlı olarak 2016 yılında kurumu devrederek “Anlama – Yorumlama Ve Akıl Yürütme Teknikleri” üzerine üniversitelerde ALES - DGS – ÖSYS ölçmeleri için “seminer – ders” eğitimleri vermeye başladım. Halen “paragraftahiz.com” isimli internet sitesinin eğitim koordinatörü ve semineristi olarak eğitim kurumlarında “ okuma - anlama – yorumlama ve sözel mantık” eğitmeni olarak görev yapmaktayım. Eğitim ve öğretimde önem verdiğim en önemli ilke, basit ama etkili anlatımdır. Öğretmen öğrencisine didaktik bilgileri aktaran değil; öğrenme sorumluluğunu alan ve öğrenme ihtiyacı hisseden bireyler yetiştiren kişidir.