facebook
Büşra Y.
Ders Saat Ücreti: 65₺ / Saat

Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Türkçe-Edebiyat Dersi

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Okuldakı öğrentilenler her zaman yeterli olmayabilir ortamdan, öğreticiden ya da öğrenen kişiden kaynaklı birçok faktör etkili olabilir. Öğrenci özel eğitim sayesinde okulda öğrendiklerini pekiştirip bir üst seviyeye taşıyabilir ya da eksik kaldığı konuları pekâla halledebilir.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öncelikle dersi öğrenci için ilgi çekici hale getirmeye çalışıyorum, öğrencinin dikkatini her zaman açık tutmakta fayda var. Bir ders süresi boyunca bazen bir espri bazen güzel bir şiir ya da dinlenilen bir şarkıdan bahsetmek öğrencinin motivasyonunu yükselticek ve derse olan algısını olumlu yönde etkileyecektir.

KİMLER KATILABİLİR?

Hedef kitlem ortaokul öğrencileri ve lise öğrencileridir.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Dersime katılmak için öğrencinin not alabileceği bi defter ve kalem yeterlidir.

KULLANILAN MATERYALLER

Dersimi gerçekleştirirken sözel ifadeler kullanmayı tercih ediyorum.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Belli bir gün ve saat sınırlaması bulunmamaktadır.

Öğretmen Hakkında

Kocaeli Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi, eğitim fakültesinden almış olduğum pedagojik formasyonum bulunmaktadır. Akademik eğitimimle birlikte gönüllü olarak üniversitemin edebiyat kulübünün başkanlığı görevini yürüttüm bunun yanında çeşitli sivil toplum faaliyetlerinde görev aldım. Bunlardan biri de Toplum Gönüllüleri Vakfı -Kocaeli Koordinatörlüğüdür. Mezun olduktan sonrra ise kendimi geliştirmek adına İstanbul Aydın Üniversitesi'nde stajyer öğretmen olarak görev aldım sonrasında ise özel bir öğretim kurumunda Türk Dili ve Edebiyatı ve Türkçe öğretmeni olarak çalışmış bulunmaktayım.