facebook
Nihat Ö.
Ders Saat Ücreti: 120₺ / Saat

Online Kimya Dersi - Boğaziçi Mezunu 14 Yıllık Öğretmenden

ONLINE KİMYA DERSİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Özel dersler, günümüz şartlarında artık bir mecburiyettir. Mevcut olan eğitim sistemimizde maalesef ki öğrencilerin birçoğu kalabalıklar içinde kaybolup gitmektedirler. Potansiyellerinin çok altında varlık gösterip hedeflerini mecburen düşük tutmak zorunda kalmaktadırlar. Özel eğitim sistemi, bu sorunu ortadan kaldırmaya en çok yaklaşan sistemdir. Özel kimya dersi de bunlardan biridir.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öğretmen-öğrenci ilişkisi yerine abi-kardeş ilişkisi yaratmak için çalışıyorum öncelikle. Bu, dersi anlatıp evden çıktıktan sonra işimin bitmediği anlamına geliyor. Telefonla her an öğrencilerime karşı ulaşılır bir durumda oluyorum. Verdiğim ödevlerde veya başka yerlerde karşılarına çıkan yapamadıkları soruları whatsapp üzerinden çözerek ders zamanımızdan eksilmesini engelliyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

9-10-11-12. sınıflarda okuyan öğrenciler online kimya dersi alabilir.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Basit matematik hesap yapma becerisi yeterlidir.

ÖZEL KİMYA DERSİ KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

MEB müfredatına uygun olarak kimya dersiyle ilgili tüm konuları kapsamaktadır.Öğrenciyi dinlemek en önemli yöntemimdir. Öğrenci rahatça, özgürce benimle konuşabildiğini fark ettiği zaman kendisinin bile henüz fark edemediği ihtiyaç ve hedeflerini benimle paylaşıyor oluyor. Bu paylaşım gerçekleştikten sonra öğrencinin durumuna göre öğretmen-öğrenci-veli üçgeni içerisinde karşılıklı konuşarak gerekli her türlü bilgilendirmeleri yapıyor ve online kimya dersleri için gelen ekstra isteklere göre program oluşturuyorum.

KİMYA ÖZEL DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Lise öğrencilerinin kimya derslerindeki başarıları artacaktır. Ayrıca TYT ve AYT sınavlarındaki kimya netlerinde yükselme sağlanacaktır.

KULLANILAN MATERYALLER

Kimya özel ders kapsamında yıllar içinde kendi hazırladığım, derslerdeki ve sınavlarda çıkabilecek püf noktaları içeren ders notlarımla birlikte öğrencinin seviyesine göre seçtiğim bir konu anlatımlı test kitabı ile soru bankasını kullanıyoruz. Öğrencim eğer üniversite giriş sınavına hazırlanıyorsa ayrıca bir de deneme kitabı aldırarak düzenli olarak gelişmesini gözlemleyip kayıt altına alıyorum.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Diğer derslerimle çakışmadan program ayarlandığı sürece her gün her saat online kimya dersi verebilirim.

Öğretmen Hakkında

Liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okudum. Tüm eğitimimi İngilizce olarak aldım. Ardından Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümünü kazandım. İlk olarak 2004-2005 eğitim öğretim yılında özel ders vermeye başladım. 4 yıl boyunca her yaştan öğrenciyle birebir çalışma fırsatı buldum. Ardından 2008-2009 eğitim yılında butik bir dershanede öğretmenlik yapmaya başladım. Bundaki amacım birebir derslerin yanında kalabalık gruplara da ders anlatma tecrübesi kazanmaktı. 4 yıl boyunca farklı dershanelerde öğretmenlik yaptıktan sonra 2012-2013 eğitim yılında kendi etüt merkezimi açtım. 3 yıl boyunca özellikle (o zamanki ismi) TEOG sınavına yönelik çok detaylı çalışmalar yaptık ve güzel başarılar elde ettik öğretmen arkadaşlarımla birlikte. Dershanelerin kapanma kanunu sebebiyle etüt merkezimi kapatmak durumunda kaldım. O zamandan beri sadece özel ders vererek öğrencilerime sayısal derslerde destek olmaya devam ediyorum. Öğrencilerimle aramda her zaman abi-kardeş ilişkisi oluşmuştur. Bu ilişkinin öğrencilerimin başarılarının artmasında büyük rol oynadığını düşünüyorum. Çünkü bu sayede sadece ders değil, ders dışı konularda da benimle gönül rahatlığıyla iletişime geçebileceklerini bilirler ve bu durum derslere de daha fazla ilgi göstermelerini sağlar.