facebook
Elif A.
Ders Saat Ücreti: 150₺ / Saat

Online Fransızca Kursu - Herkes ve Her Yaş İçin

ONLINE FRANSIZCA KURSU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Kişinin ihtiyaçları ve ilgi alanları dikkate alınarak izlenen bir programla hedefe ulaşmanın daha hızlı ve keyifli olacağını düşünüyorum.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öğrencinin derste öğrendiği her şeyi kullanabilmesi için fırsat yaratmaya çalışıyorum. Bunun dışında öğrenciyi bu kültürün edebiyatı, müziği, tiyatrosuyla tanıştırmayı, ona yeni şeyler keşfettirmeyi amaçlıyorum. Özellikle genç öğrenciler için, Fransızca dil kursu ile dil öğrenmenin okulun bir zorunluluğu olmaktan çıkarak, keyifli bir iş haline gelmesi için elimden geleni yapıyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

Fransızca dersleri, dili ve kültürü öğrenmeye istekli herkese açıktır.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Ön gereksinim bulunmamaktadır, istekli olmak yeterlidir.

FRANSIZCA DİL KURSU KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Online Fransızca kursu için ders planını öğrencinin ihtiyaçlarına göre hazırlıyorum. Sınava hazırlanan birinin dersi, Fransa’ya taşınacak birinin dersinden çok farklı olacaktır. Özellikle sıfırdan başlayan biri için dinleme, yazma, konuşma becerilerinin paralel bir şekilde ilerlemesine özen gösteriyorum. Öğrencinin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını saptayıp ona en uygun programı hazırlıyorum. Geri bildirimlerine kulak vererek dersten mutlu ayrılmasını, ilerlediğini hissetmesini amaçlıyorum. Öğrenci derslerden maksimum verim almak için tekrar yapmalı, ödevlerini tamamlamalı ve soru sormaktan çekinmemelidir.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Öğrencinin dile ve kültüre hakim olmasını, çekinmeden iletişim kurabilmesini amaçlıyorum.

FRANSIZCA DERSLERİ İÇİN KULLANILAN MATERYALLER

Online Fransızca kursunda yazılı kaynakların yanında video ve podcast gibi görsel ve işitsel materyaller kullanmayı tercih ediyorum.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Çalışma saatlerim esnek olduğundan, öğrencinin istediği gün ve saate uyum sağlayabilirim.

Öğretmen Hakkında

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Fransızca mütercim tercümanlık bölümünü bitirdim. Yazılı ve sözlü tercümanlık yapıyorum. Yaklaşık beş senedir farklı yaştan öğrencilere zevkle Fransızca öğretiyorum.