facebook
Su S.
Ders Saat Ücreti: 125₺ / Saat

Online Fransızca Eğitim ve Fransa’ya Dair Pek Çok Şey

ONLINE FRANSIZCA EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Online Fransızca dersleri eğer doğru öğrenci ve öğretmenle yapılırsa harika sonuçlar veriyor. Ben de lisede ilgilendiğim konularla ilgili özel ders almıştım. Bana uygun olan ve olmayan hocaları zaman içinde fark edip seçimlerimi ona göre yapmıştım. Doğru hocalarla yaptığım çalışmaların ufkumu açtığını söyleyebilirim. Bunun için öncelikle öğrencinin ne ve nasıl biriyle çalışmak istediğini bilmesi gerekiyor.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Online Fransızca eğitim söz konusu olduğunda benim farklı yaptığım şey şu olacaktır hiç şüphesiz: Dilin tarihine ve kültürüne inmek. Şu an günümüzde İngilizce öğretiliyor en çok örneğin. Ama Shakespeare gibi İngilizce’nin en saf halini yazan kişilerden alıntılar yapılıyor mu? Ya da o kişilerin metinleri inceleniyor mu? Hem felsefe hem sanat hem edebiyat… Benim dersimle öğrenciler sadece Fransızcayı değil çok daha ötesini de öğrenecekler.

KİMLER KATILABİLİR?

Fransızca öğrenmek isteyen herkes Fransızca kursu alabilir ancak dersimi almak isteyen kişiler öncelikle bu dilin öğrenmek için gerekli zamanları var mı onu düşünmeliler. Online Fransızca eğitim süresince internetten ve mail yolu ile birçok ödev vereceğim. Bu ödevleri disiplinli yaparlarsa ilerleme gösterebilirler. Bu koşulları gerçekleştirecek her yaştan insan dersime katılabilir. Azim ve disiplin çok önemli dil öğrenmede. Onun üstünde durmak gerek.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

LaRousse Fransızca sözlük online Fransızca dersleri için yeterlidir.

FRANSIZCA KURSU KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

A1 seviyesi için:
 • alfabe
 • işaret sıfatları
 • sayılar
 • kendini anlatma
 • şehri tanıtma
 • giysiler
 • yiyecekler
 • fiil çekimleri
 • cümle kurma
 • telaffuz çalışması
 • fiillerle günlük ve mektup yazma
 • kendini cümle kurarak anlatma

 

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Fransızca kursu sona eren öğrenciler benim araya iliştirdiğim notlarla Fransa kültürünü ve tarihini de bilecekler. Fransızcayı Fransa’da kolay bir şekilde konuşabilecekler, teorikten çok pratiğe yönelik dersler alacaklar.

KULLANILAN MATERYALLER

LaRousse sözlükten eklemelerle beraber, yıllarca benim de çözdüğüm egzersizlerin sitelerinin linklerini öğrencilerimle paylaşacağım.

ONLINE FRANSIZCA DERSLERİ İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Cumartesi – 11.00

Öğretmen Hakkında

Liseyi İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladım. Oradan Galatasaray Üniversitesi İletişim Bölümü’ne geçtim. 7 yaşından beri Fransızca konuşuyorum. Hem Fransız Kültür eğitimim hem de Fransa’da gittiğim yaz okulları benim dil gelişimimde etkili oldu. Üniversite 1. Sınıftan beri lisede Fransızcaya yeni başlayanlara ve yine bu dili öğrenmek isteyenlere dersler vermekteyim. Fransız kültürü ve eğitimini liseden beri iyi sindirdiğimi düşünüyorum bu nedenle Fransa tarihi, sanatı ile de ayrıca ilgilenmekteyim. Fransızcayı öğrenmek isteyen birine Fransa tarihinden ve kültüründen de ilerleyen derslerde bahsetmek isterim