Öğrenciden öğrenciye özel ders

Kurs Açıklaması

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Özel eğitim üniversite hazırlık lise hazırlık gibi konularda benim de başvurduğum bir yöntem. Devlet okulundaki eğitimin bazı derslerde yeterli gelmeme durumunu yaşadım ve takviye ihtiyacı duymuştum. Özel eğitimde en önemli olan şeyin eğitmenin bilgisi ve öğrencinin düzeyinden çok aradaki ilişki olduğunu düşünüyorum. Tabi ki diğer faktörlerde önemli ama bu etken bilgiyi en kolay biçimde şekillendirmeye yarıyor.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Derslerimi genellikle arkadaş üslubu ile yaparım ama arada öğretmen öğrenci mesafesini koruyarak çünkü arkadaş olarak anlatıldığında dersten çok sohbet eğiliminde oluyorlar tersi şekilde sadece eğitmen olarak bakıldığında katılıkla karşılaşacaklarını düşünüp çekimser davranıyorlar Ben derslerimde bunu kırdığımı düşünüyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

ilkokul, orta okul ve lise 1 ve 2.sınıflar katılabilir. Öğrenmeye açık ve seviyesinden endişe duymayan öğrenciler.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

bir ön gereksinim yok. Ders içinde yapılmasını söylediğim önem verdiğim yerlere dikkat edilmesi yeterli.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Derslerde en temelden ileriye doğru gittiğim için temelde bir çatlak varsa önce oradan başlıyorum böylelikle başını anlıyor ve sonrasını oturtabiliyorlar. Aynı zamanda anlaşılabilir gidildiğinde derslerin sevilme olasılığı çok artıyor. Çoğu zaman öğrenci dersi kendi mantığına oturtmaya çalışıyor ve kendi yapamadığı için sıkılıyor burada daha çok örnekle desteklemeyi tercih ediyorum. Hedefler her zaman son noktaya ulaşmak olsa da seviyesi ve isteği ile süre ayarlaması yapılmaı gerektiğini düşünüyorum. Seviye içi ödev sistemini mantıklı buluyorum.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Kesinlikle okula yardımcı olunacak ve dersi anlayıp sevmeye başlanacaktır.

KULLANILAN MATERYALLER

bazı test kitapları ve konu anlatımlı kaynaklar. Özellikle türkçe derslerinde bazı okuma kitaplarını da listeme ekliyorum.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

pazartesi, salı, çarşamba, 15.00 dan sonra herhangi bir saat veya cumartesi pazar 11.00 dan sonra olabilir.

Eğitmen Hakkında

Merhabalar, şu an Boğaziçi üniversitesi fen bilgisi öğretmenliği 1.sınıfım. Daha önce 5. ve 6.sınıfta okuyan bir çocuğa ankarada matematik özel dersi verdim. Üniversite sınavlarına hazırlanırken 8.sınıf öğrencilerine özel bir butik dershanede matematik ve geometri dersleri verdim. Genel olarak hiçbir sorun yaşamadım ve özellikle geometriyi sevdirdim.