facebook
Dilek A.
Ders Saat Ücreti: 80₺ / Saat

ODTÜ Mezunu Eğitmen ile İngilizce Dersleri

İNGİLİZCE DERSLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

İngilizce özel dersler, kişinin ilerlemeyi hedeflediği alanda amacına hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmasını sağlayan, zaman anlamında ciddi bir tasarruf edebileceği bir yöntem. Kişinin ihtiyaçlarının tam anlaşılmasını mümkün kılan bir yöntem olduğunu düşünüyorum.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öncelikle dil anlamında ülkemizde yaşayan insanların motivasyonunun oldukça düşük olduğu aşikar. Ben İngilizce dersleri ile öğrencileri motive etme ve onlara başaracaklarına inanma noktasında iyi bir şekilde yardımcı olacağımı düşünüyorum. Öğrenciyi zorlayan ve kapasitesinin tamamını kullanmasını teşvik eden bir eğitmenim. Buna ek olarak özellikle yetişkinler konusunda 5 senelik bir tecrübenin ardından, hemen her tip öğrenciyle karşılaşmış olmam büyük avantaj sağlıyor. Ek olarak, enerjisi çok yüksek bir eğitmen olmam derslerime her zaman katkı sağlamıştır.

KİMLER KATILABİLİR?

Derslere her yaş grubundan insan rahatlıkla katılabilir. Ancak özellikle profesyonelleştiğim  alan yetişkinlerdir.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Öncelikle öğrenci ciddi bir sürecin içerisine girdiğinin bilincinde olmalı, derslere düzenli olarak katılım göstermeli ve eğitmenin kendisine gösterdiği yolu muhakkak takip etmelidir. Dil eğitimi düzenli bir çalışma ve ciddi bir çaba gerektiren bir süreçtir. Bunun bilincinde olan, sabırlı, gayretli ve azimli olması gerekmektedir.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ 

1. Öğrenciye verilecek bir test ve ufak bir diyalog sınavı ile öğrencinin seviyesinin ölçülmesi. 2. Öğrencinin ihtiyaçlarını eğitmenle paylaşarak derslerin içeriğinin belirlenmesi. 3. Derslerin kaç saat, hangi gün ve saatte olacağının karşılıklı olarak görüşülmesi. 4. Bir kaynak kullanılacaksa bunun belirlenmesi. 5. Öğrenci ile İngilizce dersleri dışında kendisine yardımcı olacak kaynakların paylaşılması.

KULLANILAN MATERYALLER

Yine dersin içeriğine bağlı olarak farklı kaynaklar kullanıyorum. Bazen uluslararsı kullanılan ders kitapları, bazen sınava yönelik Türk eğitmenler tarafından yazılmış kitaplar, bazen de kendi hazırladığım kaynakları kullanıyorum. Derslerimi işitsel ve görsel ögelerle destekliyorum.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Farklı saatlerde müsaitim. Karşılıklı belirlenebilir.

Öğretmen Hakkında

2014 yılında Odtü İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 1 yıl Ankara'da yaşadıktan sonra Bursa'ya taşındım. Üniversitede okutmanlık yaptım. Şu an bir dil okulunda eğitmenlik yapmaktayım. Kız arkadaşım ve kedilerimizle yaşıyorum. Çalışmadığım zamanlarda trekking, koşu ve yüzme sporlarına zaman ayırıyorum. Film ve kitapları çok seviyorum.