facebook
İhsan Y.
Ders Saat Ücreti: 120₺ / Saat

Matematik Milli Takımı Hocasından Online Matematik Özel Ders

ONLINE MATEMATİK ÖZEL DERS HAKKINDA

Öğrencilere bireyselleştirilmiş bir eğitimin verilmesi gerektiğine inanıyorum. Yürüttüğüm çalışmalarımda her bir öğrenci için farklı bir müfredat planlaması ve anlatım gerçekleştirmekteyim.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Her bir öğrenci için farklılaştırılmış bir çalışma planlaması yapmaktayım. Online matematik özel ders süresince çözdüğüm soru modelleri müfredat seviyesinin biraz üzerinde olmakla beraber öğrencinin algılayabilme kapasitesine göre soruları seçmekteyim. Derste çözdüğüm sorular klasik modelin dışında biraz daha sıkıntı yaşanan soru tarzlarıyla ve yaptığım çözümlerimle öğrencilerime sıra dışı düşünebilmesi sağlamaktayım.

KİMLER KATILABİLİR?

Ortaokul ve lise öğrencileriyle beraber, mezun olanlar da bu online matematik dersleri alabilirler. Derslerime her profilden öğrenci katılabilir. Özellikle seviyesi orta ve üstü olan öğrenciler farkı daha ciddi hissedeceklerdir diye düşünüyorum.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Online matematik özel ders kapsamında herhangi bir ön gereksinim bulunmamaktadır.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Öğrencilerimle ilk dersi yaparken hem öğrenciyi gözlemleyerek hem de anlatım şekli ve ders devamını bu gidişata göre planlayarak hareket etmekteyim. Eğitimlerimde en fazla dikkat ettiğim durum ödevlendirme olmaktadır. Özellikle derste öğrenciden de dönüt alarak konuyu hangi aşamada kavradığını tahlil etmekteyim. MEB müfredatını ve güncel programlarda yapılan değişiklikler çerçevesinde konu içeriklerini revize ederek derslerimi planlamaktayım. Ders planlamasında öncelikle öğrenci seviyesine göre bir planlama yapmaktayım. Online matematik dersleri sonrasında ödevlendirmeler neticesinde maksimum sayıda kitap bitirme öncelikli amaçlarım içerisinde yer almaktadır.

MATEMATİK ÖZEL DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Öğrencilerimin en büyük avantajı matematiği formül yığınıyla değil nasıl yapıldığını irdeleyerek bir anlatım kazanmasını sağlanmak olmaktadır. Matematiği gerçekten severek devam etmesi öğrencilerimin en büyük kazanımlarıdır.

KULLANILAN MATERYALLER

Öğrencilerimin seviyelerine göre soru bankaları ve pdf dokümanları kullanmaktayım. Orta ve ileri seviye öğrencilerine ayrıca kendi hazırladığım sorulardan oluşan farklı model soruların yer aldığı testlerin paylaşımını yaparak ayrıntılı olarak tahlil edilmesini sağlamaktayım.

ONLINE MATEMATİK DERSLERİ İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

  • Pazartesi 09:00-16:00, 21:00-23:00
  • Salı 21:00-23:00
  • Cumartesi 21:00-23:00
  • Pazar 21:00-23:00

Öğretmen Hakkında

Şu an Matematik Öğretmenliği Eğitimi bölümünde tez aşamasındayım. Bugüne kadar çeşitli ortaöğretim matematik ulusal/uluslararası proje yarışmalarında ulusal/uluslararası arenada çeşitli başarılar elde ettim. Aynı şekilde ilköğretim / ortaöğretim matematik olimpiyatları için hazırladığım öğrencilerim çeşitli başarılar elde etmişlerdir. Yakın geçmişte Tübitak ortaöğretim proje yarışmasında birincilik ve ikincilik ödülünü öğrencilerim elde etti. Yine geçen sene ülkenin matematik milli takımına giren öğrencim İMO’da bronz madalya aldı. Üç ayda bir yayımlanan Matematik Dünyası Dergisi’nde dönemsel olarak Popüler Matematik içerikli yazılar yazmaktayım.