facebook
Bora A.
Ders Saat Ücreti: 100₺ / Saat

Bora Hoca ile Sıfırdan Matematik Öğrenme

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENME HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Özel dersler en etkili öğretim şeklidir ve başarıyı garantiler. Eninde sonunda ama erken ama biraz daha geç başarılı olunur zira anlamadığı konular eğitim birebir olduğu için net görülür ve üzerine gidilerek ortadan kaldırılır.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öğrenciye özel ders vermeden önce mutlaka tanışma dersi yapıyorum. Bu derste öğrencinin seviyesi belirlenir, seviyesine uygun yönlendirmeler yapılır, öğrencinin ve ailesinin kafasındaki bütün sorular cevaplandırılır. Bu dersten sonra öğrenci ve ailenin kararına göre derslere başlanır.

KİMLER KATILABİLİR?

En baştan matematik ve geometri öğrenmek isteyen 5. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrenciler. LGS - YKS Hazırlık öğrencileri. KPSS, DGS, açıköğretim, ALES öğrencileri.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Sıfırdan matematik öğrenme ile öğrenciler matematik ve geometri derslerinde seviyesi ne olursa olsun hedeflediği noktaya getirilir. Online ders alacak teknik imkanlara sahip olması yeterlidir.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

  • Eğitimde başarının gelebilmesi için öğretim ve motivasyon kadar ödevlendirme, kullanılan döküman ve öğrenci takibi de çok önemlidir.
  • Konuların, kazanımların, soru tiplerinin kavranabilmesi için özel dersteki öğrencinin her takıldığı yerin öğretimi kadar anlatılan konu ile ilgili ödev verilmesi, zihnin esnekleştirilerek farklı soru tiplerine hazır hale getirilmesi de çok önemlidir. Bu anlamda en doğru dökümanlar öğrenciye tavsiye edilip aldırılır.
  • Öğrenciler sıkı bir şekilde takip edilir. Kullanılan defterin arka sayfasına tarihi ile beraber ödevler yazılır. Ödevi yapıp yapmadığı, nerelere takıldığı, eksik olan konular ve gelişimi ile ilgiler defterin arkasına ayrıntılı not edilir. Öğrenci velisi ders işleyişini ayrıntılı olarak buradan takip edebilir.
  • Gerekirse öğrenciye özel alıştırmalar hazırlanıp, öğrenciye özel eksiklikler giderilir.
  • İki ders arası destek verilir. Öğrenciler ödevlerde takıldıkları yerleri resmini çekip sorabilirler. Müsait zamanda çözülüp diğer ders beklenmeden destek verilir.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

  • Sıfırdan matematik öğrenme dersleri ile matematikteki tüm konuları ve soru tiplerini anlayabilecek ve yapabilecek seviyeye gelecek.
  • Herhangi bir veya ileri matematik konularını anlayabilmek için hiç bir engel kalmayacak.
  • Analitik zekaları, kavrama ve çözüm üretme becerileri artacağı için diğer derslerde de başarıları artacaktır.

EN BAŞTAN MATEMATİK DERSİNDE KULLANILAN MATERYALLER

Dersin işleyişine ve öğrencinin seviyesine göre farklı kaynaklar kullanabilmekteyim.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Öğrencinin uygunluğuna göre değişkendir.

Öğretmen Hakkında

Marmara Üniversitesi’nde Matematik lisansı yaptım. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik bölümü ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde Master yaptım. 14 sene anadolu lisesi öğretmenliği yaptım, halen de devam ediyorum. Toplam öğretmenlik tecrübem 18 sene. Onlarca makale ve dökümanın yanı sıra üç adet de kitabım yayınlandı. Üniversite yıllarımdan başlayarak toplam 22 sene özel ders verdim. Türkiye’de ilk online ders veren kişilerdenim. Binlerce öğrencimle paylaştığım yöntem ve tecrübemi bu ortamla daha çok öğrenci ile paylaşmaya geldim.