MATEMATİK - Boğaziçi Mezunu Olimpiyat Öğretmeninden Matematik & Geometri

Kurs Açıklaması

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Özel ders eğer öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişim düzgün bir şekilde sağlanırsa son derece faydalı bir eğitim şeklidir. Öğretmen veya öğrencinin isteksiz olduğu veya iyi ortamın sağlanmadığı durumlarda dersten verim beklemek zordur. Özel derse her zaman hazırlıklı giderim. Öğrenciden de hazır olmasını ve dış dünya ile iletişimini kesmesini beklerim. Derse başlamadan önce bir miktar kendisi ile konuşup rahatlamasını sağlarım. Öğrenci ile samimi bir ortam kurmaya çalışırım.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Çok yönlü bir öğretmen olduğumu düşünüyorum. Sosyal medyayı sıkı takip ederim. Fotoğraf çekmeye ilgim var. Öğrencilerin takip ettikleri alanları takip edip onlardan geri kalmamaya çalışırım. Özel ders verirken anlattığım kısmı en basit olarak ele alırım, öğrenci konuyu hiç bilmiyormuş gibi konuya yaklaşırım. Örnekler ve görsellerle konuyu zenginleştiririm. Mobil uygulamalarla ve çeşitli matematik siteleri ile konuyu en iyi biçimde özümsemesini sağlarım. Eğer konunun bir kısmını anlamadıysa sesli mesajlar ile, eğer tamamını anlamadıysa internet siteleri üzerinden konu anlatımları ile yönlendirme yaparım. Kendimi sürekli geliştirmeye çalışırım. Lise düzeyinde piyasadaki en zor kitapları sürekli çözerek alıştırma yaparım. İngilizce ders verebilirim.

KİMLER KATILABİLİR?

Üniversite sınavına hazırlanan tüm öğrenciler, Lise düzeyinde öğrenciler, KPSS, ALES, DGS, IB (International Baccalaureate), IGCSE, SAT öğrencileri.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Matematik ve Geometriyi sevmek. Bu dersleri anlamak için gerekli motivasyona sahip olmak.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

İlk dersimde ön birkaç soru sorarak seviyesini öğrenmeye çalışırım. Sonraki derslerde buna hazırlıklı gelirim. Kendisi ile seviyesine göre ders yapar, buna göre motive ederim. Hiçbir zaman seviyesinin üstünde başarı beklentisinin içine sokmam.Farklı öğrenci seviyeleri için farklı ders planları uygulamaktayım.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Öğrenci konuyu anlamış ve matematiği-geometriyi sevmiş hatta neden daha önce bu kadar iyi anlamadığına şaşırmış olacaktır.

KULLANILAN MATERYALLER

kendi seçtiğim kaynaklardan testler, mobil uygulamalar, kolay ulaşılabilecek ve anlaşılabilecek internet siteleri

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Hafta içi 16:00 sonrası arası ve haftasonları.

Eğitmen Hakkında

35 yaşındayım. 2008 Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği mezunuyum. 2004-2013 yılları arasında özel ders verdim. (2013-2018 yılları arası okulum şehirden uzak olduğu için ders vermedim.) 2005 yılından beri aktif olarak çeşitli kurumlarda öğretmenlik yapıyorum. Eğitim dünyasını, seminerler, konferansları takip ediyorum. Tübitak destekli 45 gün olimpiyat kursu aldım.