facebook
Merve K.
Ders Saat Ücreti: 80₺ / Saat

LGS’ye Yönelik Ortaokul İngilizce Özel Ders

ORTAOKUL İNGİLİZCE ÖZEL DERS HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Benim özel eğitimden beklentim; öğrencinin eksik olduğunu düşündüğü konulara yardım etmek dışında, ileride karşılaşacağı durumlara örnekler verip önceden hazırlanması için ona yol gösterici, destekleyici ve motive edici bir rehber olmaktır. Bu şekilde verimli ortaokul İngilizcesi çalışma programının öğrenci açısından daha faydalı olacağına inanıyorum.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Birçok sınav tecrübelerimden sonra, temelde nelerin eksik olduğunu nelerin olması gerektiğini analiz etmem ile İngilizcelerini okul dışında geliştirmek, LGS'ye hazırlanmak, derslerine takviye almak, önde gitmek isteyen ortaokul öğrencilerine, deneye yanıla gördüğüm doğru çalışma yöntemlerini öğreterek, onların ileride karşılaşacağı sınavlara temel olacak şekilde hazırlanmalarını sağlayarak yardım etmek niyetindeyim.

KİMLER KATILABİLİR?

Ortaokul İngilizce özel ders almak isteyen tüm ortaokul öğrencileri.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

-Sınıflara ve seviyeye uygun İngilizce çalışma kitapları -Alıştırma, Listening dinleme CD’leri -Kaynak olarak kullanılacak grammer kitabı.

ORTAOKUL İNGİLİZCESİ DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

-Öğrencinin hedef ve istekleri belirlenir. -Zaman kısıtı ortaya konur. -Öğrencinin okulda kullanıyor olduğu veya benim önerim ile belirlenmiş kitaplardan ders takip edilir. Speaking ve listening için derslerde pratik yapılır. Ödev ve eksik konularına yardımcı olarak derste yapılan pratikler dışında ödev verilip takibi yapılır. Öğrencinin istekleri de göz önünde bulundurarak bir yol haritası çıkarılır.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Ortaokul İngilizce özel ders programında hedefler doğrultusunda kazanılanlar dışında, Listening ve Speaking özelliklerinin gelişmesi hedeflenir.

KULLANILAN MATERYALLER

-Sınıflara ve seviyeye uygun İngilizce çalışma kitapları -Alıştırma, Listening dinleme CD’leri -Kaynak olarak kullanılacak grammer kitabı

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Çarşamba-Perşembe 16.00, Pazar 20.00

Öğretmen Hakkında

Tobb Etü- Makine mühendisliğinden yeni mezun oldum. Burslu olarak girdiğim okulum, TOEFL gibi zorlu bir sınava hazırlanmamavesile olarak ingilizce açısından bana sağlam bir temel oluşturdu. Daha önceden girdiğim akademik yabancı dil sınavlarından edindiğim tecrübeler ile İngilizcesini geliştirmek, Liselere giriş sınavına hazırlanmak ya da okul dışında İngilizceyi daha fazla kullanmak, yaşıtlarından önde gitmek isteyen ortaokul öğrencilerine ders vermek , yabancı dil konusunda bundan sonraki eğitim hayatları için onlara yol göstermek istiyorum.