İTALYANCA - Bologna Üniversitesi Mezunundan

Kurs Açıklaması

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Birebir ders verdiğim için öğrencinin gelişimini değerlendirip ona gore program ayarlıyorum. Öğrencinin ilerleme kaydettiğini görmek benim için çok önemli.

NASIL FARK YARATIYORUM?

İtalyan lisesi mezunuyum ve 4.5 sene kadar İtalya’da yaşadım. Dolayısıyla İtalyan kültürü ve İtalya konuşma dili konusunda öğrencilerime destek oluyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

İtalyanca öğrenmek isteyen herkes. Şu ana kadar yeni öğrenmek isteyene de, bir sonraki seviyeye atlamak isteyene de ders verdim.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Öğrencilerin dili öğrenmek için çabalamalarını görmem yeterli.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Her derste yeni kelimeler öğretmeyi amaçlarım. Derse ilk başladığımızda italyan kültürünü genel olarak anlatırım. Kendini tanıtma, Alfabe, Sayılar, Avere / essere: Sahip olmak / olmak, Tekil – Çoğul, Verbi infiniti, Gli articoli, Şimdiki zaman / geniş zaman -- Bu konularda temel sağlandıktan sonra daha zor kurallara değinirim. Ancak bunların temelinin oluşması, diğerlerini anlamak açısından son derece önemli. Her ders bir önceki dersin tekrarını yapıyorum. Hangi konularda takıldığını belirledikten sonra da ona gore egzersiz / Pratik sorularını ayarlıyorum.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

İtalyanca dilinin mantığını, yapısını anlarlar ve dili öğrenirler. Kendilerine, kaynak da öneririm (dizi, haber vb.)

KULLANILAN MATERYALLER

Internet siteleri ve kitaplardan çeşitli dijital materyaller kullanıyorum.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Öğrencilerimin programına uymaya çalışıyorum.

Eğitmen Hakkında

Galileo Galilei İtalyan lisesinde okudum. Bologna (İtalya) Üniversitesi İletişim Bilimleri mezunuyum. Eğitimimi İtalyanca dilinde tamamladım. İki yıldır birebir özel İtalyanca dersi veriyorum.