facebook
Tayfun T.
Ders Saat Ücreti: 80₺ / Saat

İLETİŞİM & SATIŞ – İletişimde Etkileyici Olma ve İkna Etme Teknikleri

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Eğitim Danışmanının sektör deneyimi ve eğitim deneyimi mutlaka çok önemlidir. Katılımcıların merak ettiği konulara verdikleri cevaplar, sektör deneyimlerinden başarı hikayeleri sunmaları, onların izlenme ve ilgi oranını arttırmaktadır. Eğitim programı eğer kişiye özel örnek ve vaka çalışmaları ile interaktif hazırlanırsa eğitime katılım ve ilgi oranı artarken, eğitim danışmanının deneyimi ile eğitimin etkisi yüksek çıkmaktadır.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Bizim eğitimlerimiz davranış eğitimleri olduğundan insanların daha kolay anlayacağı pratik ve örnek davranışları ortaya koyuyoruz. Teori vermek yerine başarılı insanların neler yaptıklarını hangi davranışları iyi alışkanlık haline getirdiklerini gösteriyoruz. Karşılıklı ikili çalışmalar ve role playler ile akılda kalıcı ve davranışsal alışkanlık oluşturacak yöntemler uyguluyoruz. Bizim öğretmemiz yerine kendilerinin doğruyu fark etmelerini teşvik ediyoruz.

KİMLER KATILABİLİR?

Lise ve üzeri tüm gençler ve yetişkinler

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Herhangi bir ön gereksinim bulunmuyor.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Öncelikle kişinin eğitimden ne beklediği ve eğitim sonunda hangi yetkinliğinin gelişmesi gerektiğini fark etmesi gerekiyor. Bunun için açık uçlu sorular ile kişinin beklentileri veya öğrenmek istediği konular ortaya çıkarılıyor. Sonrasında bir öğrenme ve uygulama planı birlikte tasarlanıyor. Ana başlıklara bakacak olursak,
 1. Gerçeği Keşfetme
 2. Terapist tekniği
 3. Tartışma yerine ikna
 4. Çıkarlar neler
 5. İkna uygulama
 6. Fikirlerimizi söylerken yapılması gerekenler
 7. Objektif kriterler
 8. Seçenek üretmek
 9. Problemi tanımlama
 10. Pazarlık aşaması
 11. Oyuna katılmayanlar / saldırganlar
 12. Ne öğrendik?

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

İkna etmek demek, bir kişiyi veya grubu davranış değişikliğine, düşünce değişikliğine, bir düşünce veya davranıştan vaz geçirmeye, bir konuda karar verdirmeye veya kabul ettirmeye, yönlendirmek demektir.
 • Bu eğitimde insana değil probleme odaklanmayı,
 • Fikirleri durumlar üzerine değil çıkarlar üzerine odaklamayı,
 • Ortak çıkarlar için seçenekler üretmeyi,
 • Sonucun objektif kriterlere dayandırılmasının önemini öğreneceksiniz

   

KULLANILAN MATERYALLER

Powerpoint, Çalışma Kitabı, Test, Role play kartları.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Hafta içi günler, 20:00 – 21:00 saatleri.** Eğitim birer saatlik toplam 5 seanstan oluşmaktadır. 

Öğretmen Hakkında

Tayfun Bey 1979 yılında ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli firmalarda ithalat ve ihracat işlerinde görev aldıktan sonra 1984–1994 yılları arasında NCR Türkiye’de Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevinde bulundu. Bu dönemde Türkiye’de ilk defa NCR Telemarketing ekibini kurdu. Daha sonra bankacılık sektörü için ilk kredi kartları servis bürosunu oluşturdu. 1994 yılında Test Teknoloji firmasını ve bu firmanın bünyesinde, AT&T, Siemens ve daha sonra da Alcatel telefon sistemlerinin satış ve servis ekibini kurdu. Ses ve veri entegrasyonu projelerinde bilgisayar ve telefon sistemlerini entegre eden kuruluş ülkemizdeki birçok yabancı şirketin son teknoloji iletişim sistemleri ile tanışmasını sağladı. 1998 yılında Alcatel Kurumsal ve Bireysel İletişim Sistemleri Türkiye Direktörü oldu. 2003 yılında Borusan Teknoloji şirketlerinden Pargem Bilişim Sistemleri ve Borusan Bilişim’de Genel Müdür olarak görev aldı. Bu ekiple illerin 112 acil çağrı sistemlerini kurmaya başladı. 2005 yılı başından itibaren İLETİKOM Eğitim, Danışmanlık ve Ticaret Limitet Şirketinin kurucu ortağı olarak, “DR-Voice Türkiye” Eğitim ve Danışmanlık sistemlerini geliştirerek, eğitim ve danışmanlıklara başlamıştır. Ağırlıklı olarak iletişim ve satış danışmanlığı veren Tayfun Bey, şirket Yöneticilerine Danışmanlık ve yönetici adaylarına Koçluk vermektedir. Özellikle Sigorta şirketlerine İletişim ve Satış eğitimleri, telefonda satış yapan çağrı merkezlerine, satış teknikleri, çağrı merkezi yönetimlerine performans ölçme ve değerlendirme, seçme ve yerleştirme, prim ve teşvik sistemleri oluşturma konularında danışmanlık yapmaktadır. Tayfun Bey eğitimleri Türkçe ve İngilizce olarak vermektedir. İngilizce eğitimlerden, örnek, Credit Europe Kiev çalışanları, GEZE Bölge çalışanları gösterilebilir. Bunların yanında Vatan Computer, Girişim Varlık Yönetimi ve Partner medya yönetim danışmanlığı yapmaktadır. 2008 Yılında ilk kitabı Danışman Satıcı yayınlanmıştır. Udemy.com, vidobu portallarında video eğitimler hazırlamaktadır. Uluslararası Lions Faculty Development Institute Uluslararası eğitmen sertifikası olan Tayfun Bey Lions Akademi de eğitim programları hazırlamaktadır.