facebook
Naim A.
Ders Saat Ücreti: 100₺ / Saat

Hacettepeli Matematikçiden Online Matematik Dersi

ONLINE MATEMATİK DERSİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Öğrenciler sınıf ortamında bir konuyu anlamadıklarını dile getiremiyorlar. Birebir derslerde öğrenci anlamadığını söylemese bile öğretmen durumun ne olduğunu anlayabiliyor. Bu yüzden birebir derslerin verimliliği her zaman çok çok yüksek.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Derslerdeki mesele iletişim meselesi, neyi anlattığınızdan çok nasıl anlattığınız önemli. Öğrencinin anladığı dilden konuşursanız onu sıkmadan hayatında bildiği örneklemeler üzerinden giderseniz öğrenci anlatılan şeyi zihninde somutlaştırarak daha iyi kavrar. Özel matematik dersi için ben de bu metodu uyguluyorum. Matematik gibi soyut bir dersi mümkün olduğunca somutlaştırarak, neden sonuç ilişkisi ile anlatmaya gayret ediyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

6. sınıftan KPSS’ye kadar her seviyeye hitap edebilirim. Ağırlıklı olarak Lise takviye ve Üniversite hazırlık ile KPSS üzerinde online matematik dersi verdim.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Öğrencinin öğrenmeye istekli olması yeterli. "Matematik öğrenmek istiyor mu?" sorunun cevabı evet ise gerisi çok kolay.

ÖZEL MATEMATİK DERSİ KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Matematik ters üçgen gibidir. Temelden yukarıya doğru genişler. Temel olmazsa gerisi de pek olmuyor. Bu yüzden tüm öğrencilerimle önce temelleri sağlamlaştırırım. Sonra üst yapıyı geliştiririz. Öğrencilerime samimi bir dille yaklaşmayı tercih ederim. Öğrenci benim karşımda kendisini rahat hissetmeli ki diyaloğumuz daha kuvvetli olsun. Öğrencinin online matematik dersi harici ilgi gösterdiği şeylere de ilgi gösterir onlar ile onların dilinden bağlantı kurarım. Bu sayede öğrenci beni korkulacak bir öğretmenden ziyade akıl danıştığı bir arkadaşı olarak görür. Tabi ödev kısımlarını saymazsak. Derslerimin sonunda ödev vererek öğrencinin pekiştirme yapmasını bu sayede attığımız temelin kuvvetlenmesini sağlarım.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Matematikten artık korkmayacaklardır, matematik lokomotif ders olduğu için diğer derslerinde de başarılarının yükseldiğine şahit olacaklardır.

KULLANILAN MATERYALLER

Dijital materyaller ve farklı kaynaklardan soru bankaları.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Hafta içi 18:00’den sonra, hafta sonu 09:00 – 22:00.

Öğretmen Hakkında

Hacettepe Matematik mezunuyum. Ders anlatmaya üniversitedeyken başladım. 12 yıllık tecrübem var. Ders anlatmak benim için bir mutluluk kaynağıdır. Öğrencilerimin matematiğe karşı olan korkularının kaybolduğunu gözlerinden okumak gibisi yoktur.