FRANSIZCA – Herkes ve Her Yaş için Fransızca Dersi

Kurs Açıklaması

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Kişinin ihtiyaçları ve ilgi alanları dikkate alınarak izlenen bir programla hedefe ulaşmanın daha hızlı ve keyifli olacağını düşünüyorum.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öğrencinin derste öğrendiği her şeyi kullanabilmesi için fırsat yaratmaya çalışıyorum. Bunun dışında öğrenciyi bu kültürün edebiyatı, müziği, tiyatrosuyla tanıştırmayı, ona yeni şeyler keşfettirmeyi amaçlıyorum. Özellikle genç öğrenciler için, dil öğrenmenin okulun bir zorunluluğu olmaktan çıkarak, keyifli bir iş haline gelmesi için elimden geleni yapıyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

Dili ve kültürü öğrenmeye istekli herkes katılabilir.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Ön gereksinim bulunmamaktadır, istekli olmak yeterlidir.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Ders planını öğrencinin ihtiyaçlarına göre hazırlıyorum. Sınava hazırlanan birinin dersi, Fransa’ya taşınacak birinin dersinden çok farklı olacaktır. Özellikle sıfırdan başlayan biri için dinleme, yazma, konuşma becerilerinin paralel bir şekilde ilerlemesine özen gösteriyorum. Öğrencinin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını saptayıp ona en uygun programı hazırlıyorum. Geri bildirimlerine kulak vererek dersten mutlu ayrılmasını, ilerlediğini hissetmesini amaçlıyorum. Öğrenci derslerden maksimum verim almak için tekrar yapmalı, ödevlerini tamamlamalı ve soru sormaktan çekinmemelidir.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Öğrencinin dile ve kültüre hakim olmasını, çekinmeden iletişim kurabilmesini amaçlıyorum.

KULLANILAN MATERYALLER

Yazılı kaynakların yanında video ve podcast gibi görsel ve işitsel materyaller kullanmayı tercih ediyorum.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Çalışma saatlerim esnek olduğundan, öğrencinin istediği gün ve saate uyum sağlayabilirim.

Eğitmen Hakkında

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Fransızca mütercim tercümanlık bölümünü bitirdim. Yazılı ve sözlü tercümanlık yapıyorum. Yaklaşık beş senedir farklı yaştan öğrencilere zevkle Fransızca öğretiyorum.