facebook
Şeniz T.
Ders Saat Ücreti: 80₺ / Saat

FİNANS - Finansçı Olmayanlar için Temel Finans Eğitimi

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Her servisin kişiye özel tasarlanıp verildiği bu çağda, eğitimin de kişiye özel olmasını beklerim. Eğitim kişinin konuyu alış hızına ve onun sorunlarına özel bir şekilde zamana yayılmalıdır. Grup halinde eğitimin zaman aldığına ve direkt nokta atışlarını çoğu zaman ıskaladığını görüyorum. Günümüzde en değerli şey zaman. Onu verimli kullanmalı. Özel eğitimler de bu yaşam modeline bir araç sağlıyor.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Eğitimini verdiğim konuda akademik olarak uzmanlaşmış olmakla beraber iş dünyasının deneyimlerini de içine katabildiğim için derslerimin zevkli olduğuna inanıyorum. Zevk ise, dersin takip edilmek için ekstra konsantre gerektirmemesinde yatıyor. Derslerim akışkan ve bire bir soru cevap tarzına açık olduğundan hem öğrenci hem öğretmen geçirdiği dersten tatmin olarak ayrılıyor.

KİMLER KATILABİLİR?

“EBIT, EBITDA, Amortisman, işletme sermayesi, IRR, likidite,…..vs.” Şirketlerde konuşulan farklı departmanlardaki lisanlar hepimiz için yorucu olabiliyor. Her işin ise kendine has kısaltmaları ve kuralları olması kaçınılmaz. Verdiğim eğitimlere muhasebe ve finans yönetimine dair soru işareti yaratan kavramları sürekli duyup anlamamaktan rahatsız olan ve artık bunları öğrenmek isteyenlerden tutun, üniversite öğrencilerine kadar herkesin katılmasını öneririm.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Hiçbir ön gereksinim bulunmuyor.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

  • Şirketlerde en sık sözü geçen terimler Kaldıraç (Leverage), EBIT, EBITDA, Amortisman (Depreciation), İç verimlilik Rasyosu (IRR), İşletme Sermayesi (Working Capital)
  • Temel Mali Tablolar (Bilanço, Gelir Tablosu, Nakit Akış Tablosu)
  • Finansal oranlar (Likidite, Kârlılık, Faaliyet ve Finansal (malî) Oranlar)

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Temel finans ve muhasebe terimleri hakkında sağlam bilgi sahibi olmalarını sağlamanın yanı sıra, dersten önce oldukça karmaşık görünen mali tabloların dersten sonra nasıl birbirleriyle birleştiğini ve tüm resmi flu da olsa görebilmelerini sağlamak en büyük temennim.

KULLANILAN MATERYALLER

Powerpoint ve Excel dosyaları, Youtube videoları

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Ders saatlerini öğrenciyle konuşarak belirlemeyi uygun görüyorum.

Öğretmen Hakkında

İstanbul’luyum. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme’den mezun oldum. Finans masterımı tamamlamak için iki sene San Diego/Amerika’da bulundum. 20 yılı aşkın bir süredir şirketlerin muhasebe ve finans departmanlarını yönetiyorum. Kişiliğine ve duruşuna hayran olduğum 10 yaşında bir kızım var. Anne-kız olarak ikimiz de dürüst, çalışkan olmanın ve yaptığı görevin sorumluluğunu taşımanın onuruyla yaşıyoruz. Hayatta her zaman kendini geliştirmenin ve eğitimin önemine inanırım.