facebook
Melih Z.
Ders Saat Ücreti: 100₺ / Saat

Fen Lisesi ve Boğaziçili Eğitmenden İngilizce Özel Ders

BOĞAZİÇİLİDEN İNGİLİZCE ÖZEL DERS HAKKINDA

Birebir İngilizce eğitimi, öğrencinin hedefleri doğrultusunda daha hızlı ve doğru adımlarla yol alması; kendisine yol haritası çizilmesine yardımcı olunması ve hatalarını en hızlı şekilde düzeltmesi için gerekli olan bir sistemdir ve öğrenci en iyiyi hedefliyorsa her zaman ihtiyacı olan bir eğitim türüdür.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Yabancı bir dil öğretme konusunda kendi ana dilini iyi bilmenin de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türkçe eğitmenliği yapmamın ve bir dönem Amerika’da da yaşayıp yerel halk ile uzun süre etkileşim halinde olmam 2 dil arası geçiş konusunda beni uzmanlaştırdı ve bu sebeple önemli bir yaratma imkanı elde ediyorum. Öğrencilerimin başarısını en az kendi başarılarım kadar önemsediğim için her zaman elimden gelenin fazlasını verebilmek için çaba sarf etmekteyim. Ders saati ders verilir ama öğrencimle birebir İngilizce eğitimi süresince benim ilişkim bitmez, istediği her an bana ulaşabilme imkanına sahip olması ve her zaman ortalamayı değil de en iyiyi hedefleyen bir yol haritası üzerinde ilerlediğimiz için öğrencilerimin başarısı kısa sürelerde maksimum seviyelere ulaşıyor. Boğaziçiliden İngilizce özel ders alanlar, bu başarıyı bizzat deneyimlerler.

KİMLER KATILABİLİR?

• Globalleşen dünyada İngilizcenin hayatımızın bir parçası olduğunun farkında olan, kendini tek dil ve belli sınırlar içerisinden çıkartıp dünya bireyi olmak isteyenler. • İş dünyasında veya Günlük hayatta İngilizceyi bir sorun olmaktan tamamıyla çıkarmak isteyenler.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Dersime katılmak için öğrencinin başarıya ve öğrenmeye aç; kendini geliştirmek için sınırlarını zorlamaya hazır olması.

BİREBİR İNGİLİZCE DERSİ KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Ders kapsamı ve planı öğrencinin ihtiyacı ve seviyesi doğrultusunda netleşmekte. • İlk önce öğrencimin hedefleri neler bunu netleştirmek • İlk derste yaptığım kendi hazırladığım sorulardan oluşan bir test sonucu seviyesini belirlemek • Hedefler/seviye doğrultusunda en verimli nasıl bir yol izleriz konulu bir yol haritası çıkartıp bunu izlemek • İngilizcenin yazma, okuma, dinleme ve konuşma alanlarında hepsinin koordinasyon halinde birlikte götürülmesi gerektiği için hepsine aynı süreçte gerekli ağırlıklarla önem vererek ilerleyen bir sistem.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Boğaziçiliden İngilizce özel ders alanlar, ders programı tamamladığında öğrenci eksiklerinin kapandığını, hedeflere ulaşmanın o kadar da zor olmadığını görecek; hem İngilizce alanında hem de disiplinli bir şekilde yol haritası takip etme konusunda gelişim kazanacak.

KULLANILAN MATERYALLER

• Kendi Hazırladığım Soru Setleri/Ders Notları • Diğer yayınların Test kitapları/Konu Anlatımlı Kitaplar • Her seviyeye uygun Okuma Kitapları • Dinlemeyi geliştirici podcastler/ Dinleme testleri • İnternet Kaynakları

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Öğrencinin uygunluğuna göre birebir İngilizce dersi için bir gün ve saat belirlenebilir.

Öğretmen Hakkında

Manisa Halil Kale Fen Lisesi mezun olup Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri lisans eğitimi aldım ve Türkiye ile Yurtdışı ülkelerde iş deneyimlerim oldu. 8 yıldır tüm sınıf ve yaş gruplarına/ Türk veya yabancı öğrencilerime Matematik ve İngilizce dersi başta olmak üzere fen bilimleri dersi, Türkçe. Eğitmenlikte en önem verdiğim konu öğrencimin en üst seviye gelebilmesi için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak.