facebook
Muhammet E.
Ders Saat Ücreti: 120₺ / Saat

Fen Bilimleri Özel Ders - 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıf Öğrencileri İçin

FEN BİLİMLERİ ÖZEL DERS HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Özel fen bilimleri dersi, sınıf ortamına göre adından da anlaşıldığı gibi öğrenci ile daha özele inerek detaycı bir eğitim imkanı sağlıyor. Bu da eğitim için ciddi bir avantaj; öğrencilerin eksiklerinin iyi yanlarının tespitini kolaylaştırıyor. Benim önceliğim ise iyi bir iletişim kurarak öğrencinin eksi ve artılarını ortaya çıkarmak.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Son yıllarda eğitimdeki en önemli eksiklerden biri iletişim, benim de en önemli özelliğim iletişimimin kuvvetli olması. Ayrıca en önemli ikinci sorunsal ise öğretmenlerin akademik yetersizlikleri ve bu eksiklerini gidermek için çaba sarf etmemeleri ki hem okurken hem de öğretmenliğe başladığımdan beri durmadan, sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

Fen bilimleri özel ders, 4 ile 8. sınıf arasında eğitim gören ve derslerimizden verim almak isteyen tüm öğrenciler için uygun.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Eksik olunan noktalar ve eksikler öğrenci tarafından belirlenerek gelinirse daha verimli bir çalışma gerçekleştirebiliriz.

ÖZEL FEN BİLİMLERİ DERSİ KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Önceliğim öğrenci ile başlangıçta birbirimizi anlamak. Karşılıklı taleplerimizi birbirimize en doğru şekilde anlatmak. Çünkü öğrenci öğretmen ilişkisi ne kadar net olursa o kadar verimli oluyor. Fen özel ders içinde ise sık sık soru ve cevaplarla öğrenciyi ders içinde tutarak dersin verimli geçmesini sağlamak. Birden fazla ders yapılacaksa ödev ve görevler veririm ve bunların takibini önemserim.İlk ders için öğrenci ile tanışma, taleplerini öğrenme ve ihtiyaçları doğrultusunda ders anlatımı. Ufak soru/cevaplarla başlayaral seviye belirleme. Fen bilimleri özel ders sonunda dersin değerlendirilmesi için en az 10 dakikalık soru çözümü ya da öğrenci ile soru cevap. Sonraki derslerin ilk başlangıçlarında önceki derslerin hatırlanarak hızlıca değerlendirilmesi ve verilen ödev yada görevler varsa, kontrolü.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Online özel fen bilimleri dersi ile öğrencilerin eksikleri giderilmekte ve daha iyi bir fen öğrencisi olmaları sağlanmakta.

KULLANILAN MATERYALLER

Fen bilimleri özel ders işlenme süreci yoğun görsel kullanımına dayalıdır, bu ihtiyaç için de edumi.com’un sesli ve görüntülü beyaz tahta platformu yeterli olmaktadır.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Hafta içi 18:30 ve sonrası, Cumartesi günü 14:30 ve sonrası.

DERS SEANSLARININ SÜRESİ

60 dakika.

Öğretmen Hakkında

Beşiktaş Anadolu Lisesi’nin ardından lisans eğitimimi Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Fen bilgisi Öğretmenliği bölümünde tamamladım. Üniversiteyi bitirdikten hemen sonra öğretmenlik hayatına başladım. Dershane ve okullarda öğretmenlik yapmak dışında ek olarak çeşitli yayın evleri ile de çalıştım. Hali hazırda dijital ortamda soru çözümleri yapmaya devam ediyorum.