facebook
Ali E.
Ders Saat Ücreti: 220₺ / Saat

Emekli profesörden Endüstri Mühendisliği, İşletme ve Lojistik Bölüm Dersleri

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Ezberden uzak mümkün olan en pratik yöntemleri öğretmek; öğrencinin seviyesine uygun ders anlatmak temel tarzımdır. Sadece ders vermek anlatmaktan ibaret değildir. Öğrencinin psikolojik durumunun ders aalgılama hızının ve performansının da dikkate alınması gerekir.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Öncelikle öğrencinin mevcut durumu belirlenir, hedefler belirlenir, tüm şartlar dikkate alınmak üzere ders planı yapılır. Öğrencinin eksikliği varsa öncelikle eksiklik üzerinde odaklanılır. Ayrıca ders aldığı hocasının mevcut programı, anlatım tarzı ve metodlar da dikkate alınmalıdır. Öğrencinin kafasının karışmaması için bu çok önemli.

KİMLER KATILABİLİR?

Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İşletme ve Lojistik Bölüm derslerini alan öğrenciler

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Ders Kitabı ders notları (yoksa dijital ortamda verebilirim), GAMS, SPSS vb.. uygulama yazılımı (gerekiyorsa)

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

1. ihtiyaç analizi
2. Hedeflerin belirlenmesi (Sınav, ders geçme vb.) 3. Temel kaynakların belirlenmesi (Kitap, sunu, materyal...)
3. Zamana uygun ders planı
4. Planı uygulama
5. Son pratikler ile konuaları tekrar ve pekiştirme

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Hedef bir konu veya yöntem öğrenmek ise, konu veya yöntemin öğrenilmesi için çaba sarfedilir. Dersi geçmek ise, dersin sınav için gerekli konularına hazırlanılması gerekir. Her sınav öncesi hangi konular kapsam dahilinde ise o konulara odaklanmak ve zamanı iyi kullanmak gerekir.

KULLANILAN MATERYALLER

Derslerimize ait Türkçe ve İngilizce kitaplar, dijital materyaller (PDF veya PPT formatlı) ile şahsi notlarımdan ibarettir.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Şimdilik problem yok, her gün olabilir.

Öğretmen Hakkında

Emekli Profesör. Sayısal Yöntemler (Quantitative Methods & Operation Researches) ABD 'da 27 yıl çalıştım. Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İşletme ve Lojistik Bölüm derslerinden sayısal birçok dersi talep gelmesi durumunda verebilirim. Bu derslere örnek olarak; Genel Matematik (Analiz), Yöneylem Araştırması, Belirsizlik Altında Karar Verme, SPSS Uygulamalı İstatistik, Üretim Planlama, Tesis Planlama, Proje Planlama, İstatistik, Optimizasyon, Finansal Yönetim, Yatırım Planlama .