Boğaziçili Eğitmenden her seviye Matematik ve İngilizce Dersleri

Kurs Açıklaması

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Her öğrencinin sınıf derslerini tamamen rahat takip edemediğinin yeterince farkındayım. Bu yetersizlik, birebir eğitimle tamamlanabiliyor. Bunun için tabii ki öğrencinin eğitim ve yeterlilik seviyesine inmek gerekir. Eksikler tamamlandıgında öğrenci, müfredat konularını daha rahat anlar.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Gereken noktalarda, konu ile ilgili ilginç, tarihi bilgiler vererek öğrencinin dikkatini toparlayabiliyorum. Öğrenciye, ders dışında kendisi materyalleri nasıl kullanması gerektiğinden bahsederek öğrenciye, nasıl ders çalışması gerektiğine dair ipuçları veriyorum. Ayrıca, üniversitede yıllardır Matematiksel Mantık derslerine yardım ettiğimden ve uzmanlık alanlarımdan biri olduğundan, dil öğrenirken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda belki bir nebze daha etkili olabileceğimi düşünüyorum çünkü bu derste sembolik bir dil inşaa ederken, dilin yapısına derinlemesine giriyorum.

KİMLER KATILABİLİR?

5. sinif ile lise son ogrencilerine matematik, ayrica 5. sınıftan buyuk olmak uzere yetişkinler dahil herkese İngilizce dersi verebilirim.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Derslerin düzenli ilerlemesi için gerekli olan saygı-sevgi sınırları, ve disiplin öğrenci tarafından sağlanmalıdır. Hedefleri konusunda minimum kararlılıği göstermeyen öğrencilerle iyi bir yol katedilmediği için, bu çeşit öğrenciler ile ders yapmayı her iki taraf için zaman kaybı olarak görüyorum.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Ders planlaması öğrencinin planına, motivasyonuna, ve anlak kabiliyetine göre değişir. Fakat genel olarak, öğrencinin seviyesini belirledikten sonra, ayrılan zamana göre hedefe ulaşacak bir plan hazırlayıp derslere başlama. Derslerde genel olarak önce konuyu anlatıp, ardından ilintili örnekler çözülür, ardından o hafta yapması için öğrenciye ödev verilir. Sonraki hafta ya da o hafta içinde, öğrencinin ödevdeki yapamadığı soruları çözmesinde / eksiklerini anlamasında yardımcı olunur. Gerekli durumlarda seviye tespit sınavları/quizleri yapılabilir. Veli varsa, veli ile iletişimde olmak önemlidir, çünkü ders dışında veli öğrenciyle ilişkiye girip ders calışma motivasyonunun sürdürülmesine yardımcı olabilir.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Öğrenci kendi başına ders çalışabilme yetisi, öğrencinin başta koyduğu hedefe ulaşma.

KULLANILAN MATERYALLER

Genelde öğrencinin okulunda verilen materyalleri kullanma eğilimindeyim. Fakat öğrenci benden kaynak isterse, piyasadaki kaliteli materyalleri pdf veya hard-copy seklinde öğrenciye sunarım.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Haftaiçi aksamları ve haftasonları

Eğitmen Hakkında