facebook
Kerem S.
Ders Saat Ücreti: 80₺ / Saat

Boğaziçi Yüksek Onur Öğrencisinden Matematik Özel Ders

BOĞAZİÇİLİDEN MATEMATİK ÖZEL DERS HAKKINDA

Özel eğitimin, öğrencinin sınıfta aldığı toplu eğitimde eksik kalan konuları veya aklına takılan birtakım soruları gidermesi için büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum. Ben bu konuya, karşımdaki öğrencinin de öğrenci sıfatının yanında, duygularıyla ve istekleriyle bir birey olduğunun farkında olup, onun bu yönlerine de katkı sağlamakta faydalı olabileceğini düşünüyorum. Zira küçük yaşlardaki bireyler tecrübe eksikliğinden kaynaklı problemler yaşadıklarında bu hem duygu durumlarını hem de motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyip, potansiyellerine ulaşamamalarına sebep oluyor.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Diğer öğretmenlerden en büyük artımın genç ve dinamik olmam olduğunu düşünüyorum. Ayrıca öğrenmeye açık olmam ve güncel kalabilmem de bu alanda beni öne çıkartan unsurlar. Bunların yanında öğrencilerin şu anda verdikleri mücadeleyi yakın bir zamanda vermiş olmam da onların dilinden anlamamı kolaylaştırıyor.

KİMLER KATILABİLİR?

Dersime 6-7-8.sınıf ilköğretim öğrencileri ve 9-10-11-12.sınıf lise öğrencileri Boğaziçiliden matematik özel ders almak için uygundur.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Online matematik özel ders kaydı için herhangi bir ön gereksinim bulunmamaktadır.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

 • Konu anlatımı
 • Soru çözümü
 • Ödev verilmesi
 • Ödevin kontrolü
 • Ders-dışı destek (motivasyon, tavsiye vs.) olarak özetlenebilir.

 

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Öğrencinin ihtiyaçlarını analiz edebilmek için öncelikle öğrenci veya velisinin bu ihtiyaçların farkında olup olmadıklarını görmemiz önemli bir nokta. Daha sonra ise, derslerde ve sohbetler esnasında bu ihtiyaçları görmek işimin bir parçası ve gerek verilen ödevler, gerekse ders esnasında soru-cevap şeklinde alıştırmalar bu ihtiyaçların tespiti için kritik bir rol oynamakta. Konu bazında eksiklikler ve strateji/motivasyon konusunda ihtiyaçlar gerektirdiği yöntemlerle çözüme ulaştırılabilir. Boğaziçiliden matematik özel ders alanlar hedeflerine kolaylıkla ulaşabilir.

KULLANILAN MATERYALLER

 • Bilgisayar
 • Öğrencinin konu anlatımlı/soru bankası kitapları
 • Fasikül

 

ONLINE MATEMATİK ÖZEL DERS İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Derslerimi aşağıdaki gün/saat aralıklarında veriyorum (zaman değişebilir):
 • Hafta içi 18.00- 22.00
 • Hafta sonu 12.00- 22.00
 • Ders seanslarımın süresi ihtiyaca göre 1,5 saat veya 2 saattir.
 

Öğretmen Hakkında

İsmim Kerem, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünde okudum. Liseyi FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi'nde %100 burslu okuduktan sonra Boğaziçi Matematik bölümüne başladım. Bir yıl sonra Ekonomi bölümü ile Çift Anadal Programı'na (ÇAP) başlayarak bir yıl süre ile iki bölümü beraber okudum. Son yılımda Ekonomi bölümüne tam geçiş yaptım. Genel not ortalamam 3.57, yüksek onur öğrencisiyim. Hali hazırda 4 yıllık bir özel ders tecrübem var, bu süre zarfında hem lise hem üniversite sınavına hazırlık matematik dersleri verdim. En çok önem verdiğim konu, benden ders alan öğrencinin emeğinin karşılığını alabilmesi. Karşılıklı çabanın önemine inanırım ve öğrencimin çaba göstermesinin kritik olduğunu düşünürüm.