facebook
Duygu Ç.
Ders Saat Ücreti: 80₺ / Saat

Boğaziçi Proficiency Özel Ders ve IELTS, TOEFL, PTE, YDS, YÖKDİL

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Bir öğretmen olarak en önemli bulduğum şey öğrenci ve öğretmenin ders içi ve ders dışı öz disiplinidir. Karar verdikten sonra unutmadan aksatmadan uygulamanın değeri öğrenme sürecinde paha biçilmezdir.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Boğaziçi Proficiency özel ders gibi IELTS, TOEFL, PTE, YDS, YOKDİL için verdiğim derslerde öğrencinin rahat olması ve bana güvenmesi gerekir. O güven zeminini sağlamak için iyi planlama yapıyor ve öğrencinin hedefine uygun adımlar atıyorum. Çalıştığım kurumların çeşitliliğinin bir getirisi farklı yaş gruplarını tanımak ve bireysel farklılıkları algılayıp saygı duymayı öğrenmek oldu. Aynı zamanda, zaman içerisinde akademik İngilizce eğitimlerine de yönelmemi sağlayan bir basamak olmuştur. Genel İngilizce öğretiminde olduğu kadar akademik başarıyı ölçen sınavlarda da (IELTS, TOEFL, PTE, YDS, YOKDİL, Boğaziçi Proficiency) kendimi geliştirmeme imkan sağladı. Her sınav için kendi soru çözme tekniklerimi ve soru tanıma taktiklerimi geliştirmiş bulunuyorum. Velisiyle iletişim kurabildiğim öğrencilerim ile ilgili dönütleri eposta yoluyla belirli aralıklarla paylaşıyorum. Yetişkin öğrencilerimle de anlık testler uygulamak onların gelişimlerini ortaya koyan bir şey.Çalıştığım kurumların çeşitliliğinin bir getirisi farklı yaş gruplarını tanımak ve bireysel farklılıkları algılayıp saygı duymayı öğrenmek oldu. Aynı zamanda, zaman içerisinde akademik ingilizce eğitimlerine de yönelmemi sağlayan bir basamak olmuştur. Genel İngilizce öğretiminde olduğu kadar akademik başarıyı ölçen sınavlarda da (IELTS, TOEFL, PTE, YDS, YOKDIL, Proficiency) kendimi geliştirmeme imkan sağladı. Her sınav için kendi soru çözme tekniklerimi ve soru tanıma taktiklerimi geliştirmiş bulunuyorum.Velisiyle iletişim kurabildiğim öğrencilerim ile ilgili dönütleri eposta yoluyla belirli aralıklarla paylaşıyorum. Yetişkin öğrencilerimle de anlık testler uygulamak onların gelişimlerini ortaya koyan bir şey.

KİMLER KATILABİLİR?

Her yaştan herkes katılabilir.

BOĞAZİÇİ PROFICIENCY ÖZEL DERS İÇİN ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Boğaziçi Proficiency özel ders öğrencilerin hazırlık sınıfını geçmeleri için verilir. Öğrencinin ilgili ve istekli olması yeterlidir.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Genel olarak ders başlangıcında öğrenciyle bir hedef koymak ve hedef odaklı çalışmak benim için faydalı oluyor. Böylece, son gün geri baktığımızda hedefimize ne kadar ulaştık ya da ne kadar hedefin ilerisindeyiz görmüş oluyoruz.Ders yapmadan önce 15-20 dakika arasında değişen öğrenci tanıma seansı olması gerektiğini düşünüyorum. Öğrenci ve öğretmenin birbirini tanıması aynı zamanda birbirinden beklentilerini açıkça dile getirmeleri online dersler için önemlidir. Bu esnada aldığım notlarla öğrencinin ihtiyacına göre kaynaklarımı belirliyor ve  dersimi tasarlıyorum.

KULLANILAN MATERYALLER

Öğrencilerle kaynaklardan derlediğim pdf dosyalarını paylaşıyorum. Boğaziçi Proficiency özel ders gibi diğer yabancı dil dersleri de en etkili kaynaklardan oluşur.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Mevcut işlerimi dikkate alarak öğrencilerimin programlarına uymaya çalışıyorum.

Öğretmen Hakkında

Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği bölümünü 2010 yılında bitirdim. 2017’de Cambridge Universitesi tarafından verilen CELTA sertifikamı aldım. 2008 yılından beri İstanbul’da Dershane, dil kursu, özel okul, üniversite hazırlık birimi gibi farklı çatılarda ders verme fırsatım oldu. Şu an kendi işimi yönetiyorum. Aynı zamanda, Eğitim Programları ve Öğretim alanında yüksek lisans yapıyorum.