ALMANCA – Her Seviye ve Yaş İçin Özel Ders

Kurs Açıklaması

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Özel eğitim nitelikli öğrenme ve esnek çalışma modellerine yatkınlığından dolayı son derece önemli. Özellikle eğitim seviyesindeki düşüklük ve genel eğitimdeki iletişim eksiklikleri, öğrencinin ilgili dersten kopmasına ve veriminin düşmesine sebep olmaktadır. Bunun önüne geçmek için kendi adıma, öğrencinin ilgili konuyu nasıl daha iyi ve severek anlayacağını gözleyip, bu doğrultuda doğru iletişimi uygulamayı deniyorum. Kişiselleştirilmiş yöntemleri uygulamak özel ders için vazgeçilmez olmalı.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Yukarıda biraz bahsettim, dil dersi teknik bir ders olmasının yanında başka ögeler içerir. Mutlaka bunlara da değinirim. Bunun yanında öğrencinin yapamayacağı çalışmalar yerine, uzun sürede kendi isteğiyle yapmasına olanak sağlayacağı öğretim modelleri vermeye çalışıyorum. Temel amaç, konuyla ilgili merak uyandırmak, ona yeni kapılar açmaktır.

KİMLER KATILABİLİR?

Hedef kitle öğrenmek isteyen herkestir. Ders almak isteyen kişinin ihtiyaçları doğrultusunda çalışma yapılır.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Herhangi bir ön gereksinim yoktur.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Ders planı öğrencinin talep ve isteğine göre hazırlanır.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Öğrenciler konuya başka açılardan bakmayı öğrenirler. Sosyal hayatlarına da öğrendikleri şeyi entegre etmek için cesaret kazanırlar.

KULLANILAN MATERYALLER

Güncel materyeller üzerinden ilerliyorum. Bunun yanında gerektiğinde görsel kullanımlar da olabiliyor.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Öğrencinin tercihlerine uymaya çalışıyorum.

Eğitmen Hakkında

1988 İstanbul doğumluyum. Ortaokulu Avusturya Liseliler Eğitim Vakfı (Alev), liseyi Üsküdar Anadolu Lisesi'nde tamamladım. Ardından Almanya Bremen'de üç yıl İşletme okudum. Ardından İstanbul'a dönerek İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı ve Sosyolojiyi bitirdim. Halen Bilgi Üniversitesi'nde Kültürel İncelemler yüksek lisans programına devam ediyorum. Eğitmenliğe 2012 yılında Okyanus Anaokullarında Almanca öğretmeni olarak başladım. 1,5 yıl burada kadrolu çalışırken aynı zamanda ağırlıklı olarak ortaokul öğrencilerine Almanca ve Sosyal Bilgiler dersi verdim. Aktif olarak 3 yıl süreyle özel ders vermeye devam ettim. Medya sektöründe düzenli çalıştığım için özel derslere ara vermek durumunda kaldım. Son 6 aydır tekrar ortaokul, ilköğretim ve lise öğrencilerine Almanca ders veriyorum. Az olmakla beraber, yine lise seviyesinde Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanlarında da dersler vermeye çalışıyorum.