facebook
Olcay K.
Ders Saat Ücreti: 100₺ / Saat

3D MODELLEME - Yalnızca 5 Derste Keyshot ile Render Öğrenin!

ÖZEL EĞİTİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Özel eğitimin, her şeyden önce bireyin öznelliğine katkı sağladığını düşünüyorum. Her insan ayrı bir karakterdir ve bu sebeple öğrenim ihtiyaçlarının bu farklılıklar doğrultusunda karşılanması gerekir. Toplu sınıflarda ve kurumsal öğretim pozisyonlarında bu ihtiyaçların tespit edilip, bireysel olarak çözümler sağlamak çok daha zordur. Kişiye özel farklılıkların dikkate alındığı özel eğitim sayesinde daha hızlı ve daha kolay bir süreç bizleri beklemektedir. Benim amacım da bildiklerimi mümkün olduğunca işlevsel bir şekilde paylaşmak ve bu süreci daha da güçlendirmektir.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Direkt olarak render yapmaya başlayacağız. 3D programlarla oluşturulmuş modelleri ve assemblyleri (kompleleri) kolaylıkla profesyonel renderlamanızı sağlayacak bu basit ve pratik program render ihtiyacınıza da kolay çözüm olacak. Ayrıca öğrencilerimi soru sormaya teşvik ederek, onların öğrenme süreçlerine katkıda bulunduğumu düşünüyorum. Aynı soruları tekrar tekrar sormak ya da henüz öğrenilmemiş bir konu hakkında erkenden cevap aramak da desteklediğim davranışlar arasında.  Kursun sonunda kendinizi nasıl daha fazla geliştirebileceğiniz konusunda da tüyolara sahip olacaksınız.

KİMLER KATILABİLİR?

Temel seviyede bilgisayar kullanabilen herkes bu dersi alabilir. Kendi tasarımlarını ya da çizmiş oldukları modelleri renderlamak isteyenler, 3D çizim programlarının kendi render servislerinden memnun olmayanlar.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Öğrencilerin Keyshot ile sorunsuz çalışabilecek şekilde bir bilgisayara sahip olmaları gerekmektedir. Diğer ihtiyaçlar ders öncesi karşılıklı konuşularak da belirlenebilir.

DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

Ders öncesinde yapılacak görüşmelerde öncelikle öğrencinin bilgisayar becerileri ve gereksinimleri ile alakalı olarak durum analizi yapılacaktır. Bu noktada azami ihtiyaçların (bilgisayar, ölçü aletleri vb.) tedarik edilmesi gerekebilir. Ders tarih ve saatleri öğrenci ile karşılıklı olarak belirlenecektir. Haftada ortalama 2-3 saatte çok şey öğretebileceğime inanıyorum. Dersler süresince keyshot menüleri, parça import etme, uygun dosyalar, parçaları içeride konumlandırma, ortam, ortam ayarları, yüzey, kaplama ve renkler, renderlama ve ödevlerle meşgul olacağız.

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR

Öncelikle Edumi'nin sistemi sayesinde öğrenciler zamandan ve paradan zaten tasarruf edeceklerdir. Kimse öğretmen ağırlama, öğretmenin evine gitme ile uğraşmayacak. Bunun yanında müfredatı es geçtiğimiz için öğrencilerimiz direkt zamandan kazanacaklar. Sıradan kurslara göre daha çok pratik elde etmiş olacaklar. Artık ister üretim sektöründe dilerse kendi özel işlerinde 3D render yapabilecekler.

KULLANILAN MATERYALLER

Örnek çizimler için PDF dosyaları, pratik için önceden hazırlanmış part dosyaları.

ONLİNE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Bu saat ve günler sıklıkla değişmektedir. Öğrenci ile karşılıklı görüşerek belirlemeyi tercih ederim. Ancak haftada bir saat bile olsa öğrencilerime çok şey öğretebileceğime inanıyorum. Uygunluk durumuna göre haftada birkaç saat de ders yapılabilecektir. Keyshot için birebir kurs süresi 5-8 ders saati arasında değişebilmektedir. Beklentilere ve öğrenen kişinin konuya yakınlığı ile alakalı olarak bu süre değişebilmektedir.

Öğretmen Hakkında

33 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. 3D modelleme, grafik tasarım ve müzik başlıca hobilerim arasında. Daha önce çalıştığım şirketlerde stajyerlerin eğitiminden sorumlu olduğum gibi, diğer personele yönelik verilen eğitimlerde de yer aldım. Bu eğitimlere katılmış olan herkes şu an aldıkları eğitimi işyerlerinde başarıyla uygulamaktalar. Bunların yanı sıra; Punch, Abkant, Plazma, Lazer ve CNC makineleriyle ilgili eğitimler de verdim. Ancak her şeyden öte; insanüstü, din üstü, evrenin her yerinde geçerli olan başkalarının canını yakmama, istismar etmeme, karşılıklı ya da karşılıksız yardımlaşma ve dayanışma gibi değerlere sıkı sıkıya bağlıyımdır. İş konusunda ise her zaman kolektif çalışmaları daha çok benimsemiş ve destek vermişimdir. Bu doğrultuda herhangi bir karşılık beklemeden çizimlerini yaptığım pek çok ‘mucit’ arkadaşımın mevcut olduğunu söyleyebilirim.