facebook
Mert D.
Ders Saat Ücreti: 120₺ / Saat

18 Yıl Deneyimli Yüksek Fizikçi Öğretmenden Özel Fizik Dersi

ÖZEL FİZİK DERSİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM

Online fizik dersleri, devlet okullarında verilen eğitimden farklı olarak, özellikle öğrencilerin topluma yararlı, kendine güvenen ve kendisini ifade edebilen bir birey olarak yetiştirilme avantajı olduğunu, bu avantajı özümseyen öğrencilerin de hayatta daha başarılı bireyler olarak yaşamlarını sürdürdüklerini, deneyimlerimle biliyorum.

NASIL FARK YARATIYORUM?

Uygulama farklılığını değil, toplum yararı için farkındalığa sahip, kendisine güvenen, bilimsel öngörülere ve yorumlama yeteneklerine sahip öğrenciler yetiştirmek online özel fizik dersi için ana önceliğimdir.

KİMLER KATILABİLİR?

Lisede okuyan öğrenciler ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler, ayrıca ÖABT Fizik için hazırlanan öğrenciler tarafımdan özel fizik dersi talep edebilir.

ÖN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

Kullandığınız kitaplar, CD ve videolar, kalemler yeterlidir. Ayrıca duruma göre yeni materyaller temin edilebilir.

FİZİK ÖZEL DERS KAPSAMI, PLANI ve METODOLOJİLERİ

1 Fizik Bilimine Giriş2 Vektör-Kuvvet ve Kuvvet Dengesi3 Tork4 Ağırlık Merkezi5 Basit Makineler6 Madde ve Özellikleri7 Sıvıların Kaldırma Kuvveti8 Basınç9 Isı ve Sıcaklık10 Genleşme11 Doğrusal Hareket12 Bağıl Hareket13 Dinamik14 Atışlar15 İş Enerji16 Dönme Hareketi17 Basit Harmonik Hareket18 İtme-Momentum19 Kütle Çekimi -Kepler Kanunu- Büyük Patlama20 Işık ve Gölge21 Düzlem Ayna22 Küresel Aynalar23 Kırılma ve Renkler24 Mercekler ve Aydınlanma25 Elektrostatik26 Elektrik Alan- Elektriksel Potansiyel ve İş27 Yüklü Parçacıkların Hareketi28 Elektrik Akımı ve Devreler29 Temel Dalga Bilgileri30 Yay Dalgaları31 Su Dalgaları32 Ses ve Deprem Dalgaları33 Manyetizma34 Elektromanyetik İndüksiyon35 Sığaçlar36 Alternatif Akım ve Transformatör37 Dalga Mekaniği (Kırınım-Girişim-Doppler)38 Elektromanyetik Dalgalar39 Fotoelektrik ve Compton Olayı40 Özel Görelilik41 Atom Modelleri42 Atom Altı Parçacıklar43 Radyoaktivite44 Modern Fiziğin Teknolojideki Uygulamaları

DERS PROGRAMINDA ÖĞRENCİ NELER KAZANMAKTADIR?

Okumakta olduğu sınıf seviyesindeki fizik konularına hakim, katılacağı sınavlarda karşısına çıkacak olan sorularda, o sorular daha önce hiç karşılaşmadığı bir formatta olsa dahi, fikir yürüterek çözüme ulaşmada ihtiyacı olan yol haritasını özümsemiş bir kişi olacaktır.

KULLANILAN MATERYALLER

Özel fizik dersi için powerpoint sunumları kullanmaktayım. Ayrıca çeşitli online materyaller üzerinden de anlatım gerçekleştiriyorum. Öğrencinin kullanmakta olduğu kitaplar varsa ve oralardan devam etmek istiyorsa da o kitaplardan derse devam ediyoruz.

ONLINE DERSLER İÇİN TERCİH ETTİĞİM GÜN VE SAATLER

Hafta içi 10:00-19:00 arası. Cumartesi günleri 13:00-17:00 arası.

Öğretmen Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Yüksek Lisans kademesinde mezun oldum. 18 yıllık çeşitli dershane ve özel okullarda deneyimim mevcut. Ayrıca çeşitli online platformlarda eğitmenlik deneyimim var. Çağdaş eğitim ilke ve yöntemlerini benimseyen, öğreten değil öğrenci ile birlikte profesyonellik ilkeleri çerçevesinde öğrenen bir eğitimci olmayı ilke edinirim.