facebook

Yetişkinler için NLP ile Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

Kurs Açıklaması

Anlayarak hızlı okuma olarak adlandırdığımız, artık bir ayrıcalıktan çıkıp gereksinim halini alan, çok daha kısa sürede çok daha fazla ve anlayarak okuma, hemen hepimizin ihtiyacı.

Hem yaşam kalitemizin daha üst seviyeye ulaşabilmesi hem de eğitim hayatında, iş hayatında daha başarılı olabilmenin de yolu anlayarak okuma teknikleri kullanmamızı zorunlu hale getiriyor.

Anlayarak hızlı okuma teknikleri nelerdir , nasıl anlayarak hızlı okuyabiliriz sorularına cevap arıyorsanız, hızlı ve aynı zamanda anlayarak okuma gereksiniminizin farkında olduğunuzu söyleyebilmek mümkün.

Okumak için her zamanki ayırdığınız sürenin çok daha azıyla, çok daha iyi anlayabildiğiniz çok daha fazla sayfa okuyabilmeyi ve anlayabilmeyi kim istemez. Hepimizin aslında şimdiki okuma hızımızın kat be kat fazlasını okuyabileceğimizi ve her zamankinden çok daha iyi anlayabileceğimizi biliyor muydunuz? Yalnızca üstün yeteneklilerin bunu başarabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşin sırrı, okuma yaparken anlayarak okuma teknikleri kullanabilmekte.

Konular

 • Ders 1 - Giriş

  01:27

 • Ders 2 - Anlayarak hızlı okuma teknikleri

  22:26

 • Ders 3 - Potansiyelimiz

  19:42

 • Ders 4 - Hızlı okursak neler olur?

  10:57

 • Ders 5 - Beynimizi tanıyalım

  10:17

 • Ders 6 - Beynimiz nasıl çalışır?

  08:52

 • Ders 7 - Harika ötesi gözlerimiz

  29:25

 • Ders 8 - Gözün okuma sırasındaki hareketleri

  25:58

 • Ders 9 - Türkiye'de okuma üstüne istatistikler

  25:01

 • Ders 10 - Televizyona kilitlendik

  14:34

 • Ders 11 - Hızlı okuma programımızdaki risklerimiz

  17:45

 • Ders 12 - İnancı arttıran etkenler

  19:50

 • Ders 13 - Esnek okuma

  03:10

Eğitmen Hakkında

tutor picture
Kendisi 1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğreniminden sonra girdiği sınavlarda Kuleli Askeri Lisesi’ ni, Deniz Subay Lisesi’ni, devlet parasız yatılı ve bursluluk sınavını ve Anadolu lisesi sınavını kazanarak üstün başarı gösterdi. Lise öğrenimini bitirdikten sonra Erdinç KÜÇÜKER, üniversite öğrenimine Dumlupınar Üniversitesi Matematik Bölümü ile devam etti. Üniversite yıllarında kişisel gelişimin ve eğitimin önemini daha iyi anlayan Erdinç KÜÇÜKER birçok eğitim seminer ve sempozyuma katılarak bilgi dağarcığını günden güne geliştirdi. İstanbul’a döndüğünde artık sahip olduğu bilgiyi aktarması gerektiğini düşünerek GİS Eğitim Danışmanlık Etüt ve Eğitim Merkezinin kurucu ortaklığını üstlendi. Burada öğrencileri ile hem öğreten hem öğrenen bir eğitmen modelini oluşturdu.Daha sonraki yıllarda bilginin kendini devamlı geliştirmek olduğunu düşünen Erdinç KÜÇÜKER aldığı eğitimlere yenilerini ekleme ve daha ileri gidebilme isteği ile Eğitim Koçluğu, Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği, İleri Hafıza Teknikleri Eğitmenliği eğitimi aldı. Sahip olduğu bu eğitimleri de bilgilerine katarak matematik alanında kişiye özgü eğitim modelini geliştirdi. Uyguladığı eğitim modeli ve özgün tekniklerini uygulayabileceği Koza Eğitim Koçluk Merkezi’ni açtı. Daha sonra almış olduğu iletişim eğitimleri ile kariyerine yeni bir ufuk açan Erdinç KÜÇÜKER halen aktif bir şekilde kendi çözüm ortakları olan kurumlara eğitim danışmanlığ yapmakta ve aynı zamanda kurumsal bir firmada uzaman eğitmen olarak eğitimlerini sürdürmektedir. Kişiye ve gruplara özel matematik eğitimleri devam etmekte ve beden dilinin kullanımı üzerine çalışmalarda bulunmaktadır.