facebook
Sınav Haftasında Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik İcatlar
Gecelerinizin gündüzlerinize karıştığı, yemek yemeye vakit bulamadığınız, dolaptaki son ekmek parçasını kemirdiğiniz, saate bakmaktan korktuğunuz, gökyüzünün bütün renklerini ezberlediğiniz o günler... Evet tüm bunlar hiç yabancı gelmediyse, buyurun sizi şöyle alalım. Sınav haftasında bütün dünya size karşıymış gibi hissedebilirsiniz. Haklısınız ama bazı icatlar sizin dostunuz olmak için gelmiş bu dünyaya. Gelin hep birlikte onları tanıyalım.


Tostumla Hiç Bu Kadar Yakın Olmamıştım

Yaklaşık 18 saattir masa başındasınız, masanızın üzerinde notlardan, ders kitapların oluşan koca bir dağ var. O dağ sizin canınızın bir parçası. Onsuz 5 dakika bile ayrı kalamıyorsunuz. Ama bir yandan da hayatta kalabilmeniz için tost yemeniz gerekli. O dağ ile sizi ayırmaya kimsenin gücü yetemez. Tostun bile. O tost buraya gelecek!

5 Dakikalık Uyku Hayat Kurtarır

Sınav haftalarında bir öğrenciye haftada yaklaşık bir saatlik bir uyku düştüğü için o saatin ekstra verimli olması şart. O uyku kâbusları değil, kırlarda koştuğunuz rüyaları hak ediyor. Bu yastık işinizi görür değil mi?

Hocam Bende Miyop Var, Sınavın Saatini Göremiyorum


Çok fazla okumaktan gözleriniz bulanık görmeye mi başladı? Bu küçük ama gönlü büyük saatimiz sana en doğru yolu gösterecektir. Sınavın kaçta olduğunu sınavdan bir saat önce öğrenen sen değil, bir başkası olacak.

Küçük Atıştırmalıklar ve Kendini Şımartmaca

USB ile çalışan mikrodalga fırın ile bilgisayarınızın yanı başında yemek pişirirken, bu akıl almaz icat senin ufkunu da genişletecek.

Duş Almaya Bile Vaktim Yok


Dikkat ettiyseniz sınav haftasında insanlar birbirleriyle göz göze gelmemeye çalışır. Neden peki? Duşsuzluktan olabilir mi? Siz kafanızı rahatça kaldırın, vaktinizi duşta boşa harcamayın diye düşünülmüş şahane bir icat daha...

Uyurken Konuları Tekrar Etmeniz Şart


Şimdi uyursam bütün her şeyi unuturum diyorsanız eğer, korkmanıza gerek yok. Bu tasarım harikasıyla zihniniz 7/24 açık kalır. Renkli rüyalar demek daha çok çalışmak demek. Öyle değil mi?