facebook

Çocuğunuz dersleri ile ilgili ekstra bir yardıma ihtiyaç duyduğunda, bire bir özel ders, onların öğrenmelerini arttıracak etkili bir yöntemdir. Fakat mükemmel öğretmeni bulmak biraz problem yaratabilir çünkü öğretmenlerin kimisi uzakta yaşıyordur, kimisinin uçuk ders ücretleri vardır vs. İşte tam da bu sebepten dolayı edumi, stressiz, online, bire bir ders hizmeti sunuyor ve bunu da çocuğunuzun seveceği, yüksek donanımda eğitmenlerle sağlıyor.

Öğrencilerimden birine neden özel ders eğitmenine ihtiyacı olduğunu sorduğumda bana şöyle demişti: “Benim İngilizce öğretmenim iyi birisi lakin bazen kafam karışabiliyor. “Relative Clauses” konusunda bir sorum vardı. Ama ben soramadan bir arkadaşım parmak kaldırdı ve öğretmenin onun sorusunu cevaplaması uzun zaman aldı. Benim soruma sıra gelene kadar da ders bitmişti.” Bir başka deyişle, mükemmel öğretmenler olsa bile, yaklaşık 20 öğrenciye ayıracak yeterli zaman olmayabilir.

Bir eğitmen olarak, sınıfta arada kaynayan sorularla ilgilenecek zamana her an sahibim. Bununla birlikte, evinize gelecek bir özel ders eğitmeni bulmak bazen gerçek bir baş ağrısı olabilir. Bu yüzden ebeveynler artık bu stresle uğraşmak zorunda kalmadıkları online özel derslere yöneliyorlar. İşte online özel dersin iyi geldiği başınızı ağrıtan 4 büyük sorun:

  1. Ulaşım/ Ortalığı Toplama ağrısı: Çocuğunuz okuldan eve dönmüştür. Muhtemelen yapacak bir sürü ödevi vardır. Şimdi eğitmen sizin eve gelirse, odasını toplamak zorunda kalacak, eğitmene bir şey isteyip istemediğini soracak, eğitmen belki yolda trafiğe kalacak ve bunun gibi birçok sorunla karşılaşacak. Lakin, online özel ders çok daha uygun bir yol. Evinize geldiğinizde, ders öncesinde ortalığı toplamak zorunda değilsiniz, trafikte zaman kaybetmezsiniz. Ayrıca, çocuğunuz 1 saat boyunca kendi odasına ya da mutfak masasında derse odaklanacaktır ve ders sonrası ise rahatlayacaktır. Mutlu çocuklar = mutlu aileler!

  2. “Sormaya çok utanıyorum!” ağrısı: 13 yaşındayken beyninizi yakan bir sorudan daha kötüsü, o soruyu sorarak kendinizi küçük düşürmektir. Okuldaki herhangi bir öğretmene benzeyen birinden özel ders aldığınızda, bu aynı aşağılanma korkusu ortaya çıkar. En kötüsü ise öğrencinin bir şeyleri anlıyormuş gibi görünerek bu utanç duygusunu bastırmaya çalışmasıdır. Böylelikle konular tam olarak öğrenilmeden kalır, ders devam eder ve konu değişir. Bu da çocuğun özgüvenini düşürür ve gelişimlerine zarar verir.

edumi’de olan şey ise tüm eğitmenlerimizin Türkiye ve dünyadaki saygın üniversitelerden mezun olmasıdır. Bizim eğitmenlerimiz, çocuğunuz nasıl öğreniyorsa öyle öğretirler. Ayrıca bazı eğitmenlerimiz yaş olarak çocuğunuza daha yakın olacağından bariyerleri yıkarak çocuğunuzun aklına takılan her şeyi sormasını sağlarlar. Bu sayede çocuğunuz çok daha rahat hisseder.

  1. “Dünyalar kadar pahalı!” ağrısı: Bire bir özel ders o kadar da ucuz değildir. Saatleri 70 TL ile 250 TL arasında değişir. Bazı durumlarda eğitmenler sizin evinize geldiğinde yol masraflarını bile karşılamak durumunda kalabilirsiniz. Eğer birden fazla özel ders eğitmeni tutmak isterseniz, ücretler astronomic hale gelebilir. Online bire bir derslerde hem ulaşım masrafı yoktur, hem de eğitmenlerin size gelip yüz yüze ders anlatmasından daha hesaplıdır. Bütçenize ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına en uygun eğitmeni gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

  2. “Birini nerden bulabilirim?” ağrısı: Ben şehre uzak, kırsal bir bölgede büyüdüm ve bu bölgede özel ders öğretmeni bulmak neredeyse imkansızdı çünkü hem halkın bütçesi yoktu hem mevcut öğretmenler okulda gördüğümüz, bildiğimiz öğretmenlerdi. Çünkü büyük bir şehirde yaşamıyordum. edumi ile birlikte, bir dağın yamacında bile yaşasanız, ülkedeki ve dünyadaki en iyi eğitmenlerle bire bir çalışma imkanına sahip olursunuz. İyi bir bilgisayar ve internet bağlantısına sahip olduğunuz sürece, Boğaziçi, ODTÜ gibi prestijli üniversitelerden mezun eğitmenlerimizle birlikte çalışabilirsiniz. Ayrıca, özellikle yaz aylarında konumunuz değişebilir. Tatil için başka yerlere gidebilirsiniz. Eşinizin işi nedeniyle taşınmak durumunda kalabilirsiniz. Tüm bunlar çocuğunuzun eğitim sürecini ve gelişmesini sekteye uğratmaz çünkü her nerede olursanız olun, -ister tatilde, ister başka şehirde, ister dağın yamacında- edumi size her zaman eğitmen desteği sağlayacaktır. Bizimle iletişime geçin ve bu tür baş ağrılarından kurtulun!