facebook

Çocuklarımızın eğitimi son derece önemli bir konu hiç şüphesiz. Biz de son yıllarda hem mevcut eğitim sisteminin yetersizliğinden hem de özel okulların ücretlerinin ciddi artışlar göstermesinden üniversite hazırlık sürecinde ikiz kızımızı 2020’de girecekleri üniversite giriş sınavı için dershaneye göndermek yerine okul derslerini online olarak etüt kusları şeklinde takviye etmelerine karar verdik.

Online etüt kursları konusunda yaptığımız araştırmalar sonucunda ise edumi’de karar kıldık. Edumi üzerinden öncelikle deneme amaçlı olmak üzere matematik, fizik ve kimya konularında online özel ders aldık. Daha sonra Ingilizce için online özel ders aldık. Hem platform kalitesinden hem de hocalardan memnun kaldığımız için 2019 2.dönemi için edumi etüt ders programına kayıt olduk. Aylık taksitlerle ödeme yaptığımız için ve ikiz kızlarımız tek bir ekran üzerinden ders alabildiklerinden bizim için son derece hesaplı bir eğitim takviyesi oldu edumi.

Okulların kapandığı bu haftaya geldiğimizde ve geriye baktığımızda edumi etüt derslerinin faydasını gördüğümüze inanıyorum. Avantajları nelerdi diye soracak olursanız en başta ikiz kızlarımız akşam eve geldikten sonra tekrar evden çıkmadan ders takibi yapıp takıldıkları soruları çözebildiler. Özellikle soğuk ve yağmurlu kış günleri için hem zamandan, hem zahmetten hem de paradan tasarruf online dersler.

Ikinci avantajı ise seçilmiş hocalardan bir eğitim kadrosu olan edumi okuldaki hocalarından daha iyi kalitede eğitim verebildi kızlarımıza. Her akşam en az iki saat etüt dersi olan edumi’de ayrıca Cumartesi günü de arka arkaya 4 saat ders tekrarı ve soru çözümü görüyorlardı kızlarımız ki bu okul derslerinde anlamadıkları konulara çok iyi takviye oluyordu. Ayrıca edumi platformu da sınıf derslerine son derece müsait. Sınıf kalabalık bile olsa (ki pek değildi) her öğrenci söz alabiliyor ve derse katılabiliyordu.

Edumi online etüt derslerinin yukarıdaki avantajının yanında bir başka artısı da fiyatıydı muhakkak. Aylık taksitler halinde öğretim yılı boyunca ödeme yapabildiğimizden ayda 500 TL’den az bir fiyata 45 saat ders tekrarı ve bol soru çözümü görüyordu kızlarımız ki her ikisini bir dershaneye kaydedecek olsak bunun 7-8 katı para verecektik herhalde (her ikisi tek ekrandan ders takibi yapması da bize özel bir tasarruf tabii).

Edumi etüt derslerinin son avantajının da yapılan bütün derslerin kayıtta olduğu için kızlarımız boş vakitlerinde katılamadıkları veya iyi anlamadıkları dersleri tekrar edebilmeleri çok işlerine yaradı. Haliyle bazı akşamlar başka daha acil işleri olabiliyor çocukların ancak nasıl olsa kaçırdıkları dersleri izleyebileceklerini bildiklerinden stres yapmıyorlardı hiçbir zaman.

Sonuşta biz edumi platformunun online etüt derslerinden epey memnun kaldık öyle ki 2019-2020 öğretim yılı için de şimdiden erken kayıt avantajından faydalanmak üzere kayıt yaptırmaya karar verdik. Bu sene daha başka yenilikler de getireceklerine iddia ettiler etüt kurslarında. Göreceğiz bakalım..