facebook

Herkese merhaba! Всем привет! Benim adım Lena ve ben Rusum. Rusya‘nın en güzel şehiri Saint-Petersburg’da doğdum ve büyüdüm. Saint-Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi Rus Dili bölümü mezunuyum. Moskova Devlet Üniversitesi Yabancı dil olarak Rusça programını bitirdim. Beş senedir Türkiye’de yaşıyorum. Özel ve Devlet üniversitelerinde Temel Rusça dersleri verdim. Yunus Emre Enstitüsünün ‘Türkçe yeterlik sınavı’ C1 sertifikam var. Dersleri Türkçe ya da İngilizce yapabiliriz. Özellikle online özel derslerimi edumi üzerinden vermekteyim.

Rusça öğrenmek istiyorsanız ve Rus kültürüne merakınız varsa doğru yerdesiniz. Bir ülkenin kültürünü incelemeden bir dil öğrenmenin mümkün olamayacağını düşünüyorum. Rusya'nın kendi zengin gelenekleri, atasözleri, sanatı ve elbette edebiyatı var. Derslerimizde, Rus dili ile birlikte, Rus dünyasını ve kültürünü de öğreneceğiz. Bir dili öğrenmenin ezberleme ve anlaşılmaz yapıları öğrenmek değil, zevk almak olduğuna inanıyorum.

Ancak bunun için öğretmen öğrencisini iyi anlamalıdır. Ben de derslerimde her bir öğrencimi anlamaya ve onlara yakın durmaya çaba gösteriyorum. Özel Rusça dersleri sizin hedeflerinize bağlı olarak dersler hazırlanacaktır ve size uygun zamanlarda birlikte online olarak video ekranı üzerinden beyaz tahta ve özel ders almayı kolay kılan başka özellikleri olan edumi platformları üzerinden verilmektedir. Eğer iş gezileri için Rusça öğrenmek istiyorsanız, o zaman terminolojiye ve mesleğinizin özelliklerine göre çalışmak gerekiyor. Günlük iletişim için Rusça'ya ihtiyacınız varsa, Ruslarla iletişim kurarken kullandıkları ancak kitaplarda bulamayacağınız ifadeleri çalışmamız gerekiyor.

Öğrenme sürecinde öğrencinin derse ilgisini arttırmaya ve motive etmeye çalışırım. Şimdiye kadar farklı amaç ve ilgi alanlarına sahip farklı yaşlardan insanlarla çalıştım. Online olarak edumi platformu üzerinden alacağınız Rusça özel dersleri, kısa sürede bir dili hızlıca öğrenmenin ve eğitimde iyi sonuçlar almanın en etkili yoludur.

Derslerimden memnun kalacağınızı garanti edebilirim. Online özel Rusça dersinizde görüşmek üzere!