facebook

Sınavların bitmesi ve okulların tatile girmesiyle birlikte çocuklarınızın bu yaz tatilini nasıl değerlendirmesi gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Tüm dönemin sınav telaşı ve çalışmaları bitmiştir ve yapılacak tek şey arkanıza yaslanıp yaza giriş yapmaktır. Haftada sadece 2 saat beynin uyarılması, çocukların bir yıl boyunca öğrendiklerini uzun yaz döneminde unutmalarını engeller. İşte edumi’deki anne babaların bu dengeyi nasıl sağladıklarına dair birkaç örnek:

Çağla Hanım’ın hikayesi:

1 kız çocuğu sahibi Çağla Hanım edumi aracılığıyla çocuğuna geçtiğimiz yaz döneminde özel ders aldı. Aldığı dersler İngilizce, Hızlı Okuma ve Yazma idi. Çağla Hanım, kurs sonunda şunları söyledi:

“ Yaz boyunca kesinlikle bilgide kaybolma oluyor. Elbette çocuklar bir tatile, boş zamana ve oyuna ihtiyaç duyarlar lakin aynı zamanda öğrenme süreçlerini de devam ettirmeleri gerekiyor. Eylül’de, tatilden önce öğrendiği bilgileri hatırlamak zor olabilir ve çocuklar kesinlikle bir şeyleri unuturlar.”

edumi’yle birlikte Çağla hanım’ın çocukları Temmuz ve Ağustos aylarında 28’in üzerinde ders aldılar ve Çağla Hanım eğitmenlerimizin çocuklarla mükemmel bir uyum sağladığını söyledi ve şunları ekledi:

“Benim kızım küçük yaşta olduğu için zeki, eğlenceli ve genç eğitmenleri seviyor. Ayrıca eğitmenlerin kızımın müfredatına uygun program hazırlama becerileri de benim gözlemlediğim diğer olumlu özellik oldu.”

Bizim eğitmenlerimiz, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden mezun oldukları için, alanlarında gerçekten uzman kişilerdir ve öğrencilerin endişeleri, ders çalışma teknikleri, öğrenme şekilleri, okuldaki müfredatları ile yakından ilgilenirler. Haftada birkaç ders ile çocuğunuzun öğrenmedeki açıklarını ve eksik branşlardaki konularını tamamlamalarına yardımcı olurlar. Eğitmenlerimiz, çocuklarınıza tatilde eksik olan bir düzen ve program kazandıracaklardır ve Çağla Hanım’ın deyimiyle “edumi bize varlığından haberimiz olmayan kapılar açtı.”

Bahar Hanım’ın hikayesi:

Bir diğer edumi annesi Bahar Hanım, 3 tane eğitmenimizden Matematik, İngilizce ve Fizik alanlarında yaz dönemi için ders randevusu aldı. Temmuz ve Ağustos dönemi boyunca 22 tane ders aldılar ve sadece haftada 2-3 saatle birlikte, çocuğa boş zaman da bırakarak, bu branşlardaki eksikleri tamamlamasını sağladı. Bahar Hanım bize neden çocuğuna yaz boyunca ders aldığını ise şu sözlerle açıkladı:

“Bunun amacı, geçtiğimiz yıl boyunca öğrendiği bilgileri sağlamlaştırmak, eksiklerini kapatmak ve gelecek akademik yıla Eylül’de güçlü bir başlangıç yapmaktı.”

Bu yaz boyunca siz de çocuğunuzun dönem içinde öğrendiği bilgileri unutmaması, yazı verimli geçirmesi, hem tatil yapıp hem de aynı zamanda eksiklerini düzenli bir şekilde kapatmasını istiyorsanız, edumi.com’dan alanında uzman eğitmenlerimizden randevu alın, çocuğunuzun geleceğine sağlam temeller atın.

Alper Duran